Obedience

Re: Obedience

Poslaťod windy » Pia 20.03.2009 21:51

No sikulka je, to je vidiet prave na tych sprostostiach, ktore vymysla, aby si cvik zjednodusila.
A to pasenie pocas vycviku - Shadow prave pasie kuzele, ktorymi je vyznaceny stvorec, preto tam bezi tak zlava. :hmm:

Inak rozne dobre vychytavky sa naucite prave na roznych seminaroch a treningoch - no odporucam navstivit CR. Mam kamosku, ktora byva v CR a ta mi strasne moc pomaha - tie rady, co mi dava su k veci, v praxi pouzitelne a naozaj ucinne. Rady, co som dostala u nas boli trochu divne, naozaj som vyuzila len zo dve. Ale to je aj tym, ze su zvyknuty na poslusnost v style IPO a ta metodika je tam ina. Ja mam radsej citlivejsi a hravy pristup k vycviku :smile:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod goodie » Str 08.04.2009 8:33

Pre tych,ktory chcu ist na skusku, davam do pozornosti:
Kynologický klub Staré ihrisko Vás srdečne pozýva na skúšky Obedience podľa slovenského skúšobného poriadku. Podľa záujmu prihlásených budú otvorené príslušné triedy OB. Týždeň pred skúškou bude prihláseným umožnený tréning na ploche, kde bude skúška prebiehať (miesto bude upresnené dodatočne)
Termín:9.5.2009 (sobota)
Miesto :Bratislava (miesto bude upresnené dodatočne)
Začiatok: 8,00 hod
Kapacita:10 dvojíc
Cena:10 €
Hlavný rozhodca:Miloš Bočkai
Steward:Bude určený dodatočne
Uzávierka prihlášok:30. apríla 2009
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod johny5 » Pia 17.04.2009 17:40

Dievcata stena je skvely napad ale pre uplne zaciatky aportu a potom co?Nikde na placi stena nebude.Takze si zozente 3kusy zeleznych tyciek a pletivo na zajace ktore je z vacsej vzdialenosti skoro priehladne a vyrobte si nieco ako plentu na revir v podstate je to ako trojuholnik bez jednej steny.Alebo si predstavte ze cvicite v rohu nejakeho oploteneho pozemku....Co sa tyka toho vstavania pri odlozeni je to preto lebo ten cvik nieje dotiahnuty uplne do konca a pes vie ze si moze z majitelky robit srandicky.Doporucujem aby psa zozadu kontrolovala dalsia osoba na tenkej snurke a akonahle zdvihne zadok sekne ju naspat....Proste musi vediet ze kym nepride povel KU MNE musi tam byt pribita.Nechce to nic viacej len trosinku uvazovania aby ste boli vzdy krok pred psom inak sa vam vsetkym budu stavat podobne situacie...Cize na trening musite mat uz pripravene varianty moznych situacii inak vas pes vzdy prekvapi.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obedience

Poslaťod Jana G » Uto 28.04.2009 15:14

V obedience sa učí vačšinou aport tzv. odzadu. Najprv sa pes učí aport správne a bez prekusov držať, až potom sa položí krok pred psovoda a najlepšie je ho položiť pozdĺžne, nie naprieč tak, aby pes nemal snahu ho obehnúť zozadu. A potom sa vzdialenosť postupne zvačšuje. Aspoň teda vo Fínsku majú takýto postup a musím povedať, že to funguje a hlavne psovi nehrozí zranenie tak ako pri učení sa aportu proti "neviditeľnému" pletivu... Aspoň na bordery to platí, neviem, ako sú na tom ostatné plemená.
Jana G
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 436

Re: Obedience

Poslaťod sagitta » Uto 12.05.2009 17:25

Tak tu máme ďalšiu pozvánku na skúšku. Ďalšia skúška sa uskutoční dňa 15. 8. 2009 v KK Skalica. Rozhodovať bude P. Tamáši, steward bude určený dodatočne. Bližšie informácie nájdete na stránke http://www.kkskalica.wbs.cz . Všetci ste srdečne pozvaní!!

pre goodie - Ahojte, dúfam, že k nám na skúšku prídete. Tešíme sa na Vás! :smile:
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Obedience

Poslaťod Priscilla » Str 13.05.2009 14:36

Jaj, blbý dátum. :ua: To sa chystáme na agility preteky asi.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Obedience

Poslaťod johny5 » Str 13.05.2009 14:59

Jana G ano mas pravdu ten akoze finsky sposob je dobra vec ale nefunguje na vsetkych psov rovnako.Zalezi na style ako je pes uceny a ako vie brzdit a ci neobieha s dialky...Aport s ukoncenim rohoveho pletiva robievame dlhe roky ale este sa nestalo aby si pes nejako ublizil alebo mal ako pises uraz.Myslim ze by si si to mohla vyskusat a sama uvidis ze to nieje zla pomocka...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obedience

Poslaťod windy » Štv 14.05.2009 11:08

Johny, vzhladom na to, ze vo Finsku je najvacsia koncentracia obedience sampionov na meter stvorcovy, tak asi ti Fini nebudu uplne na hlavu padnuty. Vo Finsku je obedience narodnym sportom, tam ho doviedli do dokonalosti. A ak oni nepotrebuju pouzivat rohove pletivo, tak nevidim dovod, preco by sme ho mali pouzivat my. Obedience sa trenuje uplne inym sposobom, ako klasicka poslusnost u nas. Vacsina psov je cvicena na kliker, takze aj metodika vycviku je zalozena na inom principe. :ahoj:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod sagitta » Štv 14.05.2009 19:17

Priscilla píše:Jaj, blbý dátum. :ua: To sa chystáme na agility preteky asi.


Škoda.. ale keby sa Vám podarilo, určite príďte!
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Obedience

Poslaťod goodie » Pia 15.05.2009 15:03

Ahoj sagitta,
my teda prideme na OB Z ku Vam :jop: ,snad nam osud tentokrat popraje...zuzka a goodie
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod kellee » Pia 15.05.2009 17:42

ked vsetky tie skusky su moc daleko odo mna to je hrozne tak velmi by som chcela obedience vidiet :plac:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obedience

Poslaťod sagitta » Pia 15.05.2009 22:26

Zuzi, budeme Vás s Goodiem očakávať, keď budú na nete prihlášky, určite sa Ti ozvem..

kellee - a nemôžeš sa skúsiť nejako dostať? Do Bratislavy, Skalice alebo Košíc?? je to škoda, je fajn to vidieť :smile:
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Obedience

Poslaťod Basha » Pia 15.05.2009 22:41

Neviete mi niekto poradit s identifikaciou??? Mam taky pocit (mozno sa zajtra prebudime z pekneho sna do reality :lol: ), ze Ballad moznoooo pochopil o com to je...proste bez toho aby videl...ako viem, ze na OB-Z je drievko a ostatne su na kope, ale my sme skusili aj 3 (dokonca aj 4) vedla seba ulozene rovnomerne - medzi tym jedno poriadne napachovane (pre istotu zo zaciatku nase furt jedno nosiace - motivacne akoby) a pekne mi spravne zacal nosit. Problem vidim v tom, ze napr. chyti niekedy najprv nespravne - rychlo sa ale sam opravi (total bez mojej pomoci) a zobere spravne a prinese. Jedno drievko nosi v poho, aj ho rad hlada ked ho ma napr niekde v izbe schovane, alebo tak. Aj pri tych inych predmetoch to slo, preto som skusila, ze spomedzi rovnakych drievok...Tak a tam to "medzichytenie". Plz daky tip, ci sa vratit este spat k jednoduchsim veciam v pociatku este, alebo co...Rada by som to do "spravnejsej polohy" naviedla. Dik za rady.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod goodie » Sob 16.05.2009 12:03

Ahoj basha,
nie som si ista, ci som ta spravne pochopila,ale budem sa snazit ti pomoct.
Takze po poriadku:
1,pri OB Z sa moze pes prizerat,ked steward poklada drievko,takze mu to / podla mna/ stazujem tym,ze sa nemoze pozerat.
2.ja by som ho neplietla,tym ze sucasne cvicim identifikaciu OB Z a OB 1,kde su vedla seba polozene viacere drievka,pokial nema sa 99,9 percent zvladnutu identifikaciu z OB Z.Neviem,ci som ta pochopila celkom presne, mate viacere identicke drievka podla standartu s ktorymi cvicite alebo len jedno ???Pretoze z toho,co si napisala mam pocit,ze on hlada podla zraku a nie pachu pokial tam mas,ako si pisala, viacero identických drievok. Takze treba, ak nemas ,nabehnut do Hornbachu -ja som si tam kupila asi 2m dlhy 1,9cm siroky hranol / podla standartu maju byt vsak 2cm / ale nam to na trening staci a narezala som si drievka.Pokial ti chyti to nespravne drievko,alebo vidis,ze sa len chysta ho chytit,tak mu daj povel - ja pouzivam NIE a nasledne mu pomozem pomocným povelom HLADAJ a navigujem ho k spravnemu drievku.UZ len ked sa k drievku vyberie velmi ho vychvalim.
Neviem teraz, ci si chces spravit s nim OB Z alebo rovno ist na OB 1,ale cvic podla jednej triedy a treba si cvik riadne rozfazovat.
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod goodie » Sob 16.05.2009 12:04

este ma napadlo,ako dlho mas u seba to drievko,mozno nie je dobre napachovane,ze ho nevie rozoznat??
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience