Obedience

Re: Obedience

Poslaťod Basha » Pon 16.03.2009 15:36

Este som sa chcela spytat ci neviete jak budu 9.5. tie skusky (rada by som sa sla pozriet jak priebehaju atd), ze ci sem mozete potom dakto napisat o kolkej zacinaju a kde sa konaju (ci su tam jak je ten cvicak na starom ihrisku), alebo dakde inde... :smile:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod goodie » Str 18.03.2009 15:07

Ahoj,
no ohladne skusok este neviem,ale my by sme sa mali zucastnit :pac: ked to stihneme este vsetko docvicit. No davam do pozornosti.
KKSI organizuje 29.-30. maja metodicky seminar Obedience v Malom Lapaši,asi 3 km za Nitrou. Počet učastníkov ja obmedzený. Viac na www.dog-obedience.sk
My ideme na sto pro :aaa:
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Str 18.03.2009 15:26

Ach, skoda, sa mi to kryje s inym podujatim :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod Basha » Str 18.03.2009 19:36

Taky obedience seminar by mohol byt fayn, ale to budem musiet zial tvrdnut nad knihami, bo skuskove.... :ach: Takze akcie budu spocivat vo venceni a lietani po vonku tak u nas v DNV viacmenej....
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod windy » Str 18.03.2009 21:04

Inak pre tych, co by si chceli pozriet obedience nazivo, davam do pozornosti termin 18. - 19. 4. 2009 a Dvur Kralove. Je to sice "trochu" od ruky, ale urcite sa budete mat na co pozerat. Prihlasenych je 39 psikov vo vsetkych kategoriach.
My sme sa tiez so Sedou prihlasili, ale ziadne zazraky neocakavam, kedze cvicime "nadivoko" a robime vela chyb. Budem rada, ak vobec tu skusku urobime, ale to bude musiet Shadow rano vstat tou spravnou nohou. :lol:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod goodie » Pia 20.03.2009 19:14

ahoj,
no mozno prave preto by si mohla prist na seminar,aby si videla,ako a kde robis chyby a co este zle :smile: psit
My ideme tiez len cvicne,aby sme cvicili aj v inom prostredi s inymi psami, i ked sme tam uz par akcií zažili...
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod pigie » Pia 20.03.2009 19:18

Goodie - v nedelu sa dufam cvici :jupi:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obedience

Poslaťod windy » Pia 20.03.2009 20:04

Goodie: Seminar, alebo skusena osoba urcite pomozu, ale ja sa radsej toho slovenskeho nezucastnim. Shadow bude vtedy po operacii, takze z technickych pricin to ani nie je mozne. :smile:
Inak som na tu skusku dost zvedava, Shadow ma niekedy tendenciu cviky inovovat a doplnat o nezelane kulturne vlozky, takze tam asi budeme len ako sprievodna akcia. :lol:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod Nyssa » Pia 20.03.2009 20:16

tak ten seminár vyzerá super zaujímavo. práve som pozerala do kalendára a vychádza mi v práci voľno, len neviem ako mi to skrešú kvôli výstavám :ua: takže to budem vedieť až koncom apríla. len dúfam, že bude ešte voľné miesto vtedy
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Obedience

Poslaťod Basha » Pia 20.03.2009 20:19

no v buducnosti sa nam snad dakedy podari zucastnit dakeho seminara :smile: vsak dnes som sla s kamoskou trenovat, tak mi prislo celkom vhod sa dozvediet, ze pri aportovani by pes nemal predbiehat nadsenim cinku...to som napr. netusila, takze budem ho musiet akosi telepaticky naviest, aby sa tam zrazu spomalil a nerobil tam az skoro kotrmelce...Ja pred Z-etkom (skoda, ze tam neni aport cinky :ach: , bo jak teraz normalne ze predsada, tak nase oblubene, a to som pred mesiacom este dumala, ako ho to naucit riadne odovzdavat aby mi nevypustal cinku :lol: ), tak zas sup na dalsie veci...ale urcite xem ist aspon kuknut na skusky jak to tam prebieha presne.
A ake kulturne vlozky to tam Shadow vklada? :smile:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod Nyssa » Pia 20.03.2009 21:04

veď práve na to je to dobré, aj ti povedia, čo treba ešte doladiť, poradia a aspoň vidiš nejakú tú formu. predsa, obedience je ešte strašne "mladé", nevída sa to tak často ako napr. SVV alebo IPO :yes:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Obedience

Poslaťod windy » Pia 20.03.2009 21:17

To mas tak: cim viac trenujeme nejaky cvik, tym viac sa Shadow nepaci a tak si ho zacne robit po svojom. Ona je asi jeden z mala psov, ktory ked casto trenuje, tak blbne. Ked jej dam mesiac pokoj, tak maka ako hodinky, ale ak trenujeme casto, tak robi vela chyb.
Napriklad mi zacala vbiehat do stvorca nakrivo - rozbehne sa k lavemu kuzelu a odtial do stvorca. A to sme popritom ani necvicili kuzel ako taky. Proste ide oblukom. Alebo zacne ochutnavat drievka, aj ked normalne to nerobi.
Pripadne ked dlhsie cvicim zmenu poloh, tak aby nemusela zo sadnutia ist do lahu a z lahu zase do sadnutia, tak si po povele sadni len trochu nadvihne prednu cast tela (ved za chvilu jej dam zase lahnut, tak naco vydavat zbytocne vela energie, ze?). :ach:
A nase oblubene - cviky odlozenie v skupine a privolanie s medziodlozenim NEMOZEM trenovat - inak vymysla. Pri privolani s medziodlozenim mi zacala robit to, ze po povele "ku mne" dvihla zadok a pomaly-pomalicky sa ku mne zacala plizit, lebo vedela, ze jej dam zalahnut. Takze sme na to museli ist inak a cvicime len samotne privolanie, aby bolo rychle a poriadne. A zalahnut jej davam len tak hocikedy na prechadzkach, ked bezi okolo, alebo len tak si cucha. Proste sa uci reagovat na povel lahni mimo privolania.
Taktiez chodza do stvorca s odlozenim - Shadow zacala po prvom odboceni pri kuzeli zalahavat sama, bez povelu.

No uznaj, je to normalne? :nwm:

Inak aport naucis psa lahko tak, ze cinku prilozis ku stene. Tam ti ju nema ako predbehnut. :lol: Alebo ak nemas stenu, popros niekoho nech sa postavi chrbtom k tebe a daj mu cinku ku noham.

Co sa tyka toho seminaru a vycviku u nas: Ja mam aj trochu ine dovody, preco tam nechcem ist. Ale to tu rozoberat nebudem. Ja by som len odporucila seminar v CR pod vedenim niekoho z Finska - fini maju neuveritelne zmaknute cviky :jop:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod Priscilla » Pia 20.03.2009 21:26

Shadow je šikuľka. :heh:
Aj moju Meghan je niekedy zábava pozorovať pri cvičení. Namiesto sadni zapanáčkuje, namiesto ľahni zakýve labkou... :heh:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Obedience

Poslaťod Basha » Pia 20.03.2009 21:33

ta stena je dobry napad, ale skor by som pouzila matrac, aby si tam moj pako nerozbil hlavu :joint: no a nasa chodza - tak tu sa pokusim odznova ucit s klikrom, bo on by najradcej pasol vsetko, aj ked mi ide pri nohe, proste "ide" ale vyzera to ako bez kontaktu so mnou..."pastiersky truhlik"Heh, to mas dobre, pred skuskou mesiac necvic a mas to v kapse :joint:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Obedience

Poslaťod Nyssa » Pia 20.03.2009 21:35

no tak ja som hlavne počula o tom prvom školení výcvikárov obedience a nebolo to nič pekné :ua: tak ale verím, že metodika výcviku bude o niečom inom. len neviem kam pôjdem na skúšku, lebo v KE posudzuje jedna nemenovaná p., ku ktorej isto nepôjdem a BA mám ďaleko :hmm:
inak, to s tou činkou som nevedela, že ju nesmie predbehnúť :oo: ale super nápad s tou stenou, i keď tam budem musieť dať podobne ako Basha matrac :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience