Vysielanie do štvorca

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod wer » Pia 19.10.2018 20:23

Vsak ked kukam tie videa, vacsina to ma tak, ze psy tam dobehnu a zastavia. Akurat teda psovod vyda povel, aby nestratil body..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Pia 19.10.2018 20:24

wer píše:Akurat teda psovod vyda povel, aby nestratil body..


:yes: :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod dasken » Pia 19.10.2018 22:12

je to na hlavu
ja som to tiez tak ucila, ze to ma pochopit ako cvik a vyhladat sam ten stvorec a zastat v nom.. tiez som bola v tom ze to ma spravit na jeden povel..az na prvych pretekoch som sa dozvedela ze najprv musim povedat stoj :pac: ..tak jednoducho som ho povedala tesne pred tym ako som videla ze zastane..
u rychlych psov je to podla mna istejsie takto
u pomalsich to prebiehanie moze pomoct :nwm:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod janajka » Sob 20.10.2018 6:53

Elis píše:tak snad jde dat povel tak, aby to vypadalo, ze stoji na muj povel :angel:
porad je to jistejsi, když pes zastavuje sam - nez ho zachytit na tech 3 m povelem :no:
Isteze. Tak to mam nielen ja. Povel stoj poviem v pravy cas, este skor ako tam zastavi. On to totiz pes uz vie, ked vidi kuzele, ze ide o stvorec a ze sa tam stoji - aj ked bol uceny na vpred. Zas ved sa tam musi na tych 15 metroch aj trafit.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod wer » Sob 20.10.2018 7:22

Pisala si, ze nemoze zastavit bez povelu.. :lol: zastavuje. Len psovod tam zaveli, aby to akoze nevyzeralo, ze zastavuje bez povelu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod janajka » Sob 20.10.2018 14:09

Vsak ANO. Nemoze zastavit bez povelu znamena, ze ti strhnu body, ak pes sam zastavi. Cize musis DAT POVEL - ci stoj alebo lahni. To uz na tom nezalezi ci tam ten povel davas, aby ti pes naozaj zastavil, alebo len preto, ze aby to nevyzeralo, ze zastavuje bez povelu, dolezity je vysledok.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod kellee » Sob 20.10.2018 16:26

ak to dobre chapem, ja ucim na target. cize pes vybehne a mi zastane na tom targete, ale v originali to ma vyzerat tak ze ja zahucim box, pes vybehne dopredu a skor nez urobi to co ho ja ucim, ze ma niekde v tom boxe zastat, zahucim znovu lahni skor nez zastane sam od seba?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Sob 20.10.2018 18:56

hej, tak.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod kellee » Sob 20.10.2018 21:08

Shel-chan píše:hej, tak.


a diki, mam zas nad cim premyslat :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Sob 20.10.2018 21:50

To je cudne takto :nwm: to uz psa naucit len bezat v pred a na povel nech zastane. Samotny stvorec je od toho potom, aby ho videl len clovek a vcas vyslovil povel na zastavenie. Psovi je fuk, kde zastane, len bezi vpred a na povel stoji :nwm:
Tazsie mi pride to ucit tak, ako som si myslela, ze sa to ma. Cele na jeden povel
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod kellee » Sob 20.10.2018 21:51

len blbe ak sa pes nerozbehne spravnym smerom na povel pred :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Sob 20.10.2018 22:03

hej no. len v OB pes od teba vždy len rovno dopredu beží, takže keď naučíš to, tak je dobre.

inak kedysi bola normálka, že pes vo štvorci zastal, že sa učilo na target vo štvorci. potom sa zmenil skúšobák, pridalo sa tam to, že pes nesmie spomaliť a očakávať, a začali sa vymýšľať takéto veci.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod kellee » Ned 21.10.2018 7:29

to uz su take blbosti ze koniec, ale kym ja na to budem mat psa, tak takych 8 rokov si pockam a to bude este milion zmien :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Ned 21.10.2018 7:50

janajka píše: To uz na tom nezalezi ci tam ten povel davas, aby ti pes naozaj zastavil, alebo len preto, ze aby to nevyzeralo, ze zastavuje bez povelu, dolezity je vysledok.


tak pro uceni mi to prijde docela dulezite?

moschino píše:Tazsie mi pride to ucit tak, ako som si myslela, ze sa to ma. Cele na jeden povel


jen-ty by si to ucila jako trik :no:
a pointa celého OB je ne o tricích :lol: -ale o tom, ze pes posloucha tvoje povely.
i proto se to pak snazili zmenou pravidel upravit, aby ten dojem -pes posloucha a ne ze zna situace, predcvicuje - zustaval co nejdele.
problém každého sportu se psy ale obecne je, ze se chce takova dokonalita od tech zvirat, ze zkusebni rady budou vždycky o krok pozadu od zpusobu uceni :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Ned 21.10.2018 13:08

No vsak hovorim, ze ako trik (cele na jede povel a samostane vyoracovanie) mi pride tazsie.
Aj inde v sporte je to o poveloch. Na agility treba povel aj velmi dobre nacasovat, neskory povel a moze byt disk alebo prinajmensom strata casu. Nie len OB je o poveloch :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience