Canisterapia

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Canisterapia

Poslaťod Van » Uto 14.10.2008 20:17

Tobin...CT na Slovensku je v plienkach, takze vela info nenajdes...vacsinou sa predava ustne alebo ziskava vlastnymi skusenostami...je to o samovzdelavani sa najma v zahranici alebo sa vytrapit sam...v spolupraci so zdravotakmi a specialnymi pedagogmi.

...dalsia vec...CT ako taka je siroky pojem...od jednoduchej zivelnej (deticky, dochodcovia...zdravi ludia) az po naozaj vazne fyzicko-mentalne postihnutia...

...no a nakoniec skusky...na slovensku su 4 asociacie, so 4 skusobnymi poriadkami...uz niekolko rokov je snaha o zjednotenie...ale vzhladom na to, ze niektori si z toho robia biznis to lahka cesta nie je, aj ked by to iste bolo prinosom.
V BA je moznost preskusat psika u p. Fridrichovej v Ekoiuvente...akurat, ako pisala lucik, s dospelym psikom tu moc nepochodis...pani si to podmienuje kurzom zakladnej poslusnosti, po ktorom prichadza k selekcii vhodnych psikov do CT vycviku (ale viac by ti asi vedela napisat amaguk, ak som dobre pochopila, su u nej v tom CT vycviku)...potom mas moznost skusok u p. Hajrovej (Prievidza-Sebedrazie), Zilina a Humenne...zilina a humenne su k zjednoteniu skusobaku najblizsie a ich skusobak patri podla mna k tym najtazsim.

Este nejake otazky? :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Canisterapia

Poslaťod Amaguk » Uto 14.10.2008 20:17

Lucik ti dobre napisala, v BA sa s dospelym psom resp. psom, ktory nepresiel istym specifickym cvicakom (ktory vyssie spomina Van) na CT skusku nedostanes.
Skus sa informovat v Kosiciach: http://www.uvp.sk/ct/ct.htm, alebo http://www.canisterapia.ic.cz/
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canisterapia

Poslaťod Tobin » Uto 14.10.2008 20:30

Van, Amaguk, velka vdaka, dostavam sa do obrazu....
(prvy link poznam, tam nefunguje odkaz "Skusky", druhy link je na novom serveri http://www.eurocanis.szm.sk/, to je Humenne, a ti zas len vytlkaju peniaze :plac: )
Ocividne je canisterapia v plienkach, ondia sa, chcu zarabat, tak nech, idem sa radsej zaujimat o coursing :ha:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Canisterapia

Poslaťod raky » Uto 14.10.2008 21:05

Tobin aj keby si robil stopu budeš potrebovať stopovačku a pamlsky, to tiež nie je zadarmo.... :heh: Ja sa nečudujem - že chcú zaplatiť - keď tomu venujú čas a energiu.......... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Canisterapia

Poslaťod Amaguk » Uto 14.10.2008 21:06

Coursing je zadara? :lol:

co to znamena, ze vytlkaju peniaze?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canisterapia

Poslaťod calwen » Uto 14.10.2008 21:07

Ja len tak pomimo...existuje daka literatura o zoo/canisterapii? Musim pisat seminarku na psychologiu a treba mi knizne zrdoje :plac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Canisterapia

Poslaťod Amaguk » Uto 14.10.2008 21:19

v slovencine viem len o tomto: http://www.eplanet.sk/autor/odendaal-johannes/
ale max nou nebola velmi nadsena
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canisterapia

Poslaťod Bibiana » Uto 14.10.2008 21:24

Amaguk píše:ale max nou nebola velmi nadsena

Ani ja nenisom :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Canisterapia

Poslaťod Mayaa » Uto 14.10.2008 21:25

Pripájam sa k hodnoteniam, príliš veľa bežne nevyužiteľnej teórie pokope. :ua: Ideálna na seminárnu prácu. :no:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Canisterapia

Poslaťod Amaguk » Uto 14.10.2008 21:26

ved som is ju potom radsej ani nekupila

raky píše:Tobin aj keby si robil stopu budeš potrebovať stopovačku a pamlsky, to tiež nie je zadarmo.... :heh: Ja sa nečudujem - že chcú zaplatiť - keď tomu venujú čas a energiu.......... :no:

a hlavne, na seminari su nejaki lektori/ky, pochybujem, ze to robia uplne zadara, nejaky honorar im treba dat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canisterapia

Poslaťod raky » Uto 14.10.2008 21:34

Amaguk píše:ved som is ju potom radsej ani nekupila

raky píše:Tobin aj keby si robil stopu budeš potrebovať stopovačku a pamlsky, to tiež nie je zadarmo.... :heh: Ja sa nečudujem - že chcú zaplatiť - keď tomu venujú čas a energiu.......... :no:

a hlavne, na seminari su nejaki lektori/ky, pochybujem, ze to robia uplne zadara, nejaky honorar im treba dat :no:



A OTOM TO JEEE :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Canisterapia

Poslaťod Amaguk » Uto 14.10.2008 21:39

tak tak, akurat mne to nepride ani tak strasne smiesne ako uplne normalne :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canisterapia

Poslaťod raky » Uto 14.10.2008 21:52

Amaguk píše:tak tak, akurat mne to nepride ani tak strasne smiesne ako uplne normalne :no:




amaguk - ďakujem za nahrávku - ja sa škerím na tom - že pre niektorých to nie je normálne :aaa:

ianka zajtra musím kosit trávu - lebo mi TATA nedá na prima kartu.... :haha: :haha: :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Canisterapia

Poslaťod max » Uto 14.10.2008 22:14

Tobin píše:Niekto - a nielen ja - tu chce pomahat chorym a howno Obrázok sa tu dozvie. Davat linky na clanky a temy, kde je nulla info = poslat do prdele, je to asi najjednoduchsie... canisterapia.sk nefunguje... Tak cau-mnau, canisterapeuti :lock:


Sorry Tobin ale nemyslim si, ze precitat si nieco o CT je ako poslat niekoho do prdele...Ja sama som najprv niekolko rokov zhanala informacie nez som sa odhodlala ist na skusky a samozrejme nasla niekoho kto ma preskusa. A aj teraz premyslam co a ako. Ono to totiz nie je len tak, ze idem si pomahat, je to trochu viac. Ale ludia to beru asi tak, ze budem niekam chodit so psikom a pomahat a vsetci sa z toho budu vytesovat...
Co si chcel vlastne vediet? Kedy budu skusky? To nevie nikto z nas len ti co skusky sami vedu. A co mam hovorit ake su u nas pomery???? No nie je to bohvieco ale nema zmysel o tom hovorit. ...Alebo chces snad vediet aka bude cena??? Lebo to urcite zalezi od toho aki budu skolitelia, a take informacie asi nema kazdy :nwm:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Canisterapia

Poslaťod calwen » Uto 14.10.2008 22:29

Amaguk píše:v slovencine viem len o tomto: http://www.eplanet.sk/autor/odendaal-johannes/
ale max nou nebola velmi nadsena

Oo dakujem-nemusi byt len v slovencine aj anglina je vitana :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy