Canisterapia

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod lulu939075 » Pia 22.03.2013 15:03

Offtopic: Ano suhlasim, ale tiež súhlasim s tým že terapeut, vodiaci pes, policajný pes sa môže stať pes akého koľlvek plemena či neplemena a môže byť rovnako dobrý ako cielene vybratý pes.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod wer » Pia 22.03.2013 15:20

:ach: moze, ale je to skor vynimka. a je to podmienene rovnako vyberom. a preco sa robi riadeny chov? no aby bola vacsia pravdepodobnost uspesnych jedincov. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod Renata » Pia 22.03.2013 16:37

Offtopic: Hlavne u nás na slovensku canisterapia neexistuje!! Kedze canisterapia by mala byt vedena terapia s nejakym jasnym cielom za pomoci psychologa, psychiatra alebo lekára či terapeuta


s tymto nesuhlasim, to ze ty si sa nestretla s canisterapiou vedenou za pomoci horeuvedenych odbornikov, este neznamena, ze sa na Slovensku nerobi.

kôň je veečší ako pes a hlavne nikdy ho deská nezaženú do kúta a nebudú robiť nepríjemne veci.


CT je vykonavana ale vzdy vo dvojici pes-psovod. ako moze psovod dovolit, aby bol pes zahnany do kuta a robili mu neprijemne veci? terapia ma byt prijemna pre obidve strany pre psa aj pre pacienta a psovod je tam nato, aby to cele "moderoval". nesuhlasim s tym, ze ct pes si ma nechat robit vzdy a vsetko, nie je to stroj, ale na to, aby sa nedostal do vyhrotenych situacii, je tam predsa psovod.
ako moze psovod dovolit zahnat psa do kuta a robit mu neprijemne veci?
ako moze pes, ktory vystrazne ceri zuby na deti, robit canisterapiu?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod hruska » Pia 22.03.2013 16:45

Offtopic: vsetko som dala schvalne do uvodzoviek v uvodnom prispevku :smile:
Ale podla mna akekolvek vystrahy ku praci s detmi nepatria, bud nech psovi pomoze psovod, ked vidi, ze je zle, alebo proste pes musi odist. Samozrejme, to je cisto moj pohlad na vec.
Co sa tyka kadejakych ct kurzov, podla mna su fajn, ale to ze nimi pes prejde este neznamena, ze je uplne vhodny na pracu v tejto oblasti, nevidim dovod psa tlacit do veci, ktore mu n ie az tak sedia, najma ak ide deti/chore deti.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod Puk » Pia 22.03.2013 17:19

wer píše::ach: moze, ale je to skor vynimka. a je to podmienene rovnako vyberom. a preco sa robi riadeny chov? no aby bola vacsia pravdepodobnost uspesnych jedincov. :ach:


Absolútny súhlas!!!

Plus si dovolím dodať (a nech sa prosím, nikto neuráža!) : tak ako treba vybrať perspektívne šteňa a viesť ho daným smerom vo výcviku až po profesionálnu úroveň, presne tak isto sa musí "vybrať" aj človek a rovnakou cestou prejsť k profesionalite. Bez výberu na oboch koncoch vodítka a vzájomnej harmónie tejto dvojice, je to v :kak: a je to len hranie sa na niečo, čo je len pozlátko. Ono nestačí : páči sa mi to a chcem to robiť. Ale chýba cit a schopnosť priznať si, že keď na to nemám, nebudem to robiť. A nie sa zubami nechtami držať, aj keď mi v tomto prípade Boh nenadelil. To je ešte škodlivejšie.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod Bee House » Pia 22.03.2013 22:05

k nam chodi robit "canisku"-v uvodzovkach, lebo pri nej nie je pritomny psychiater, ale iba rehabilitacny lekar :smile: pani s certifikovanym psom, ktory bol na to vopred vybrany a od stenata vedeny popri starsom a skusenom psovi. Pes terapeut nesmie vrcat a nema mu to byt neprijemne. Je to pre nho praca, ktoru ma mat rad. A preto sa na to cielene psi vyberaju. Lebo hoc pes moze mat rad ludi i deti-vela psov splna,moze byt precitliveny, naladovy, "alergicky" na iste dotyky a situacie.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod usagi » Pia 22.03.2013 23:33

Offtopic: No ja by som si urcite nedovolila zobrat psa s takymi reakciami medzi deti :nwm: CT ma zaujima (studovala som psychu,celkovo som fanusik pomocných a alternativnych metod), momentalne pracujem s detmi a mame za sebou uz aj navstevu CT psika (toto by bolo na dlho, radsej sa nevyjadrujem k priebehu :ha: ) a uprimne ak by vyceril zuby,tak by som im na rovinu povedala nech viac krat nechodia. Neber to vzlom,skor naopak - proste moze dojst k roznym situaciam a myslim, ze psik co sa hodi k starym kludnym ludom nemusi byt automaticky sposobily vykonavat CT aj pri detoch.

Napr. moj krpaty ludi miluje,starych,mladych,deti,babatka - vsetko,vsetkych. Ale ma strachove reakcie, proste keby niecim buchli, treskli dostaval by sa do stresu. Pre mna tym uz na CT nesplna podmienky a to napriek tomu, ze on by reagoval ustupom/odchodom a zuby este na nikoho nevyceril a asi ani nevie na co mu moze ten chrup aj sluzit okrem prezuvania potravy :ha: :nwm:

No nerobila by som to, proste stat sa stane aj tam kde to clovek naozaj nikdy necaka, toto by som urcite nebrala na lahku vahu (pes nema co riesit), ale prave naopak ako upozornenie a moznost vyhnut sa neprijemnej situacii v buducnosti. Rodicom staci aj obycajny skrabanec a spravia z toho cirkus na celu republiku.


Offtopic: edit: pred par rokmi sa nam stala taka blba vec, boli sme vonku pes behal bez vodzky a nahrnula sa na neho tlupa skolkarov (nestihla som ho odvolat), normalne si ho nadvihli a podavali a ochkali a ujukali a natahovalo ho naraz aj 20 ruk :pac: Ani som nevedela kde prave je (normalne, ze formacia - korytnacky :joint: ) a vtedy som mala inak slusne bobky, si predstavte keby ich rafol do tvare. Podarilo sa mi ho zachranit, zlozila som, otrepal sa a zacal sa detom tesit,este ich aj volat do hry trubiroch moj :pac: :pusa:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod Elis » Sob 23.03.2013 9:22

lulu939075 píše:[ot]Ano ale hipoterapia je niečo uplne iné ako canisterapia, kôň je veečší ako pes a hlavne nikdy ho deská nezaženú do kúta a nebudú robiť nepríjemne veci.Tiež mám kurz na hipoterapiu a robila som ju zo svojou kobylkou, jej žriebetkom a dokonca aj zo žrebcom.


Se pridam k OT - ale teda taky nemam dobry pocit z toho, co Lulu popisuje, ze se deje pri jeji CT:-(

??? Jestli jsi delala rehabilitacni jezdeni, tezko to slo s hribetem. jestli jinou formu terapie - k nam treba chodili slepe deti hladit si a svezt se na konich - pak je zas nutne, aby se kone umeli vyrovnat s ruznymi situacemi i nezvyklymi a neprijemnymi ( divne pohyby, doteky na vsech castech tela, kone nesmeli zvedat nohu, kdyz se jich nekdo chytnul atd). nejde na to pouzit kazdy kun a je treba priprava, aby to nebylo tak, ze se mozna nic nestane.

Skutecnou CT z praxe neznam, ale kamaradka chodi se psy do skolek, druzin, na tabory ap. a ukazuje skupinam deti jak se maji chovat ke psum. Neexistuje, ze by vzala psa ktery by deti ohrozil - nesmi je ani vystrasit. Situace, jak ve skolce pred ucitelkou pes na dite "prilozi zuby"?? by znamenala, ze uz si ji nikdy do zadne skolky nepozvou! a i ta pridana hodnota, proc to dela -osveta mezi nepsickari -by taky razem zmizela...
druha vec nad kterou se zamyslim pak je, ze v podstate kazdy pes, ktereho ma doma tuhle skupinovou terapii zvlada naprosto bez problemu a nejakych "ale" ...

K tomu puvodnimu dotazu - drzim palce, aby se to se psem vyresilo co nejdrive. tyhle nervy a rozhodovani mezi zajmem ditete a psa - nic prijemneho. fakt uprimne -mate moji uctu, ze se tomu venujete a patrate po reseni!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod Cathie » Pon 25.03.2013 11:36

usagi píše:Offtopic: myslim, ze psik co sa hodi k starym kludnym ludom nemusi byt automaticky sposobily vykonavat CT aj pri detoch.

Offtopic: Tak tak, aj o tomto je ten vyber :jop: Kym ako pise Lulu - jej Chris je pomerne akcny, ale necha si hocico a k detom sa hodi viac (podla toho, ako som ho videla pri praci ja, on to ma v sebe), tak Angie je citlivka a k detom to ideal teda nie je..

Ale 100% suhlasim s tym, ze CT ma byt pre psa vec prijemna, kde sa nema dostavat do stresu a neprijemnych situacii.. a nemusi to mat ani tak dane tym, ze by bol proste "taky", to je najma zodpovednost psovoda.
A myslim, ze v praxi moze vnimavejsi psovod vykompenzovat nie uplne dokonalu vhodnost psa a naopak.. samozrejme, ideal je niekde inde, ale keby veci robili len ti, ktori na nich 100% maju, zrejme by vsetko vymieralo..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pes je na mne neustále nalepený-kvoli dieťaťu

Poslaťod lulu939075 » Pon 25.03.2013 12:30

Offtopic: Ano máte pravdu, tiež moja chyba že som pri tých nevychovaných deckách dovolila aby sa mi vrhla na psa.Bola som tam s instruktorom a celkovo som bola uplne vykolajena s toho co sa tam dialo vlastne nedialo. A ano Angie nie je vhodna ako canisterapeut k detom,zato je úžasná k starým ludom. Ona deti zlvádne ale to už nehovoríme o canisterapii, chodíme normálne do škôlok robiť vystupka a tam je skvelá. S detmi sme ale docasne skoncili hlavne koli tomu aby bola dost pripravená na to moje :smile:

Ja sa veľmi teším na to ako bude krpec vyrastať zo psíkmi, chcela by som to všetko robiť tak že proste budú robiť všetko spolu pokial budú chcieť. Napríklad viem že ked začne malý s príkrmami tak Chrisko bude jeho najlepší kamarát a bude len otázka času kedy budu jesť z jednej misky, teda Chris mu ukradne misku :lol: Angie si zase krpca vychová na škrabkanie určite :lol: A tiež si viem predstaviť ako mi budú spolu utekať a robiť neplechu :zz: Budem robiť všetko preto aby z nich boli najlepší kamaráti :angel: A najviac sa teším na to ked krpec bude v centre mesta pred zrakom mamičiek lízať zo psiskami spoločne zmrzlinu. Ta tie urhančivé pohlady som nažhavená už dlho :heh:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Canisterapia

Poslaťod vrabcak » Sob 13.04.2013 6:25

INŠTRUKTOR PRE OBLASŤ CANISTERAPIE

Akreditovaný vzdelávací program

Uskutoční sa v dňoch 31.8. - 6.9.2013 v rekreačnom zariadení LESÍK neďaleko obce Kamenica nad Cirochou (pri Humennom).
Profil absolventa, lektorské zabezpečenie a základné informácie si môžete pozrieť na http://www.eurocanis.szm.com, bližšie info na 0908 336 503.
vrabcak
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Canisterapia

Poslaťod Lucy » Pon 05.08.2013 11:04

Ahojte, chystate sa niekto? Ja sa idem trosku povzdelavat s Jozefinou, potesil by ma este nejaky dogforak na palube
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Canisterapia

Poslaťod camon » Sob 07.09.2013 2:20

:ha: este keby som tu obcas aj kukla, a gratulujem :no:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Canisterapia

Poslaťod Bellss » Sob 14.09.2013 9:36

Camon a Lucy gratulujem vám :jop: :lol:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Canisterapia

Poslaťod michaa » Štv 06.02.2014 12:31

ahojte, nepoznate niekoho, kto by sa venoval canisterapii v Banskej Stiavnici alebo okoli?
michaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Banská Štiavnica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy