Aportovanie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

aportuje váš hafan pravidelne??

áno
105
58%
vôbec
26
14%
podľa času a nálady
50
28%
 
Celkom hlasov : 181

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 17.03.2010 18:29

Macush píše:Jasne že mu to nechcem vziať ja som rada keď si s ním možem pobehať a zaaportovať, lenže má tretí stupeň vykĺbenia a vet povedal že ani po schodoch by nemal chodiť.

:oo: no to vám nezávidím :ua: , má výhodu, že je malý a ľahký. Schody sú inak náročné ako behanie :no: , to by som aj ja obmedzovala, aj keby bol zdravý
Macush píše: Pokaždé keď ideme von tak aportujeme ale keď dlho beží tak zadnú nohu dvihne a uteká len na troch tak som začala mať strach či ho to nemože bolieť, ale to keby ho to bolelo snáď by sám prestal behať. Ja sa len bojím aby sa mu ešte viac nezhoršilo to je všetko ..

áno, keby niečo, tak to dá najavo, toho sa neboj. Poznám šiperku, ktorej chýba bedrový kĺb, proste žije aj bez neho a chodí denne na niekoľko hodinové túry, aby nevyšla z kondičky. Viem, že to je iné, ale chcem tým naznačiť, že keď mu obmedzíš aj ten najnutnejší pohyb a stratí potrebnú kondičku, bude na tom horšie ako teraz. Máš právo sa báť, ale netreba až tak "prehaňať" :no: .
:ahoj:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Macush » Str 17.03.2010 19:30

:jop: jasne už nebudem tolko hysteričiť a psíka nebudem určite obmedzovať :no: :ahoj:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod stellka » Ned 04.04.2010 19:43

môj má luxáciu pately a jabĺčko mu prvýkrát vyskočilo práve pri aportovaní a tam je aj ten problém, keď pes prudko zrýchľuje a potom prudko zabrzdí, vtedy sú kĺby zaťažované obzvlášť. Takže my aportovanie dosť obmedzujeme aj keď pri ňom je to dosť ťažké keďže aportovanie zbožňuje, ale pohyb mu zas úplne zakázať nemôžem a v žiadnom prípade ani nechcem preto sa to snažíme nahrádzať dlhými túrami a aktivitami, pri ktorých si menej zaťažuje kĺby.
stellka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Nitra

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Macush » Pon 05.04.2010 11:44

stellka aj moj má luxáciu pately, tiež by som chcela to behanie a aportovanie nejako obmedziť ale ako náhle vídeme von tak už ma ťahá za nohu aby som sa s ním začala jašiť a nahánať a proste nemožem odmietnuť vždy si s ním zaaportujem ale potom ideme domov a stále kríva tak potom si to vyčítam :ua: a už aj doma keď behá začína dvíhať nožku predtým iba vonku :plac: čo najskor chceme ísť preto vetovi nech nám už dá termín, lebo mám pocit že sa mu to čím ďalej zhoršuje...
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Kikz » Pon 05.04.2010 11:52

Tak ja som mala možnosť vidieť vášnivú aportérku v sobotu na cvičáku, malú parsoňáčku Babu a poviem vám väčšieho namotanca na aport som asi ešte nevidela :lol: keď sa zavreli dvere od bunky, kde na stole bola pred tým loptička, posadila sa pred ňu a vydržala čumieť na kľučku až dokým jej neotvorili a ona sa mala možnosť presvedčiť o tom, že tam tá loptička ozaj nieje :pac:
úžasná bola. Mať ja takého namotanca na aport... :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod stellka » Pon 05.04.2010 18:26

Macush : Benny má zatiaľ len prvý stupeň, ale nechcem riskovať, že sa to bude zhoršovať, preto ho nechcem moc namáhať aj napriek tomu, že aport zbožňuje. A operovať ho zatiaľ nechcem dávať určite, keď to neni ešte také vážne.
stellka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Nitra

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Macush » Pon 05.04.2010 18:38

šak jasne to by bolo zbytočné dať operovať pri prvom stupni, moj má bohužial už tretí stupeň tak nechcem aby to stúplo až na ten najhorší. a keď budem stále odkladať a odkladať operáciu može sa mu stav zhoršiť až natolko že už ani operácia nepomože, preto mu to chcem dať čo najskor. snáď bude všetko v poriadku do operácie aj po operácii :smile: tak sa držte aj vy, držím palce aby sa mu stav nijako nezhoršil :ahoj:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod stellka » Pon 05.04.2010 20:56

aj my držíme palce aby vám to dobre dopadlo :ahoj:
stellka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Nitra

Re: vášniví aportéri

Poslaťod ShiShinQa » Štv 08.07.2010 11:31

Ahojte :lol:
Tá moja vyžla má jednu prioritu života a to je aport :heh: pre loptu je schpná si zmlámať nohy a aj sa zabiť, nie raz mala odretú papulku ako sa šúchala za loptou po zemi :heh:
viď foto :heh: :

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Akami » Štv 08.07.2010 12:51

U nas je aport jedina akceptovana forma odmeny. Taktiez najlepsia motivacna pomocka. A dokonca to mame aj odstupnovane. Najsamlepsie na svete je frisbee /ze by pre to ze tak uzastne lieta?/, hned za nim tenisova lopticka /ostatne lopticky jej skoro nic nehovoria, zaujimave/ no a potom rozne palicky. Inak ako jedinu moznu odmenu /kedze ine hracky nechce, nema rada pretahovanie ani pamlsky/ tiez musim zvazovat, ako a kedy jej aportovanie dopriat, aby mala stale taky zaujem. V praxi frisbee si nechavam ako tu naj odmenu ked ucim nieco nove alebo ked poadujem super vykon, tenisove lopticky na vsetky ostatne prilezitosti aj na hru a palice pouzivam vtedy, ked na prechadzku zabudnem vziat lopticku a mam chut si zahadzat, alebo ked jej hadzem do Vahu /ked odplava prehliadnuta palica, je to mensia skoda ako lopta/. :lol:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: vášniví aportéri

Poslaťod hruska » Štv 08.07.2010 15:36

Moja si pod aportovanim predstavuje rozbehnutie sa za hodenym predmetom, jeho ozuzlanie, pustenie na zem a utekanie ku mne. V lepsom (horsom?) pripade sa s nim rozbehne oproti mne, ale samozrejme nezastavi a chce nahanacku :ach: Ale aspon ju bavi to behanie, unavi sa a doma spi a nevyvadza :lol:
Dnes som kupila frisbee, ideme vyskusat, tak som zvedava.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: vášniví aportéri

Poslaťod Barb_KN » Ned 24.10.2010 14:20

náš Rusty aportuje strašne rád :aaa: má ešte len pol roka ale je strašne živý a stále by behal za loptičkou .. jediný problém je, že hocikto mu ju hodí, vždy ju prinesie mne :pac: nemáte nejaký nápad ako ho naučiť aby nosil aport vždy tomu kto mu ho hodí? :ach: s ostatnými psíkmi som tento problém nemala :nwm: nejaký nápad? :ua:
Barb_KN
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Aportovanie

Poslaťod DeNnY » Ned 27.02.2011 11:40

Môj Bobák sa za loptou rozbehne..letí ako blázon zastaví pri nej pozrie sa na ňu a ide si ňuchať niekam inam..Neviete mi nejak poradiť ako vzbudiť uňho záujem aj o prinesenie??
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Aportovanie

Poslaťod Rika » Ned 27.02.2011 12:48

DeNnY píše:Môj Bobák sa za loptou rozbehne..letí ako blázon zastaví pri nej pozrie sa na ňu a ide si ňuchať niekam inam..Neviete mi nejak poradiť ako vzbudiť uňho záujem aj o prinesenie??


Skús prečítať, preskúmať túto tému - viewtopic.php?f=9&t=60&start=0 . Myslím, že tam odpoveď nájdeš.
Btw, je tam viac faktorov na ktoré by som brala ohľad, čo by som robila a čo nie. Ale do tejto témy sa to celkom nehodí, skôr do výcviku. Ak chceš, napíš mi SS, alebo správu na FB :no: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Aportovanie

Poslaťod DeNnY » Ned 27.02.2011 18:11

Rika dík..mám niečo naštudované zajtra vyskúšame dáme tomu tak 3-4 dni a ak nebude žiadne zlepšenie tak napíšem :no:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy