Záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Pozvánka na záchr.výcvikový víkend

Poslaťod iveta » Uto 21.01.2014 14:24

Zveme vás na další záchranářský víkend s Ivetou Soukupovou pro pokročilé i začátečníky, ale i pro ty, co by jen chtěli zkusit, jestli by jejich pes byl pro záchranařinu vhodný. Součástí bude motivační poslušnost, ale i speciály podle ZZZ (nasazení košíku, botičky, nesení, průchod mezi ohni apod.). Uskuteční se 29.-30.3. ve Volenicích (u Příbrami).
Více informací a přihlášku najdete zde: http://www.deabei.com/bb_cz/zachran_vikend4.htm
iveta
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Pozvánka na prodloužený záchranářský výcvikový víkend

Poslaťod iveta » Ned 02.03.2014 20:23

Všechny vás srdečně zveme na prodloužený Záchranářský výcvikový víkend konaný ve Volenicích (u Příbrami) ve dnech 21.-24.8. pod vedením Ivety Soukupové - výcvik sutin a ploch, Karolíny Kristové - motivace a poslušnost.
Propozice jsou ke stažení zde:
http://uloz.to/xqd66ANX/propozice-volen ... n-2014-pdf
Přihláška je ke stažení zde:
http://uloz.to/xhVWWwMY/prihlaska-zachr ... 8-2014-doc
iveta
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Záchranárčina

Poslaťod lucik » Str 12.03.2014 20:29

Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Záchranárčina

Poslaťod elfinka » Štv 06.11.2014 13:19

Co je z pohladu psa podstatou zachranariny? Je to hlavne o nufaku a hladani takymto sposobom, alebo je to skor podruzne?
Su zachranarske stopy (skuskove) podobne prisne na dosledne vynuchavanie slapota-slapota ako u sportovky, alebo sa tam presadi aj pes ktory ide tak nejak prirodzenejsie?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Záchranárčina

Poslaťod Bebis » Uto 25.11.2014 20:45

neviete niekto, ako to aktualne vyzera s kynologickou zachrannou brigadou v lučenci? našla som jednu stranku, ale posledna aktualizacia je z roku 2011 :lol: na stranke dog-rescue tiez nic extra :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Záchranárčina

Poslaťod kellee » Uto 25.11.2014 20:57

Bebis píše:neviete niekto, ako to aktualne vyzera s kynologickou zachrannou brigadou v lučenci? našla som jednu stranku, ale posledna aktualizacia je z roku 2011 :lol: na stranke dog-rescue tiez nic extra :nwm:



no ak funguju tak su dobri, mozem sa opytat kamaratky ci nema na niekoho kontakt, kedysi viedla brigadu v BB a mozno bude o niekom vediet, ale uz aj ta bystricka je na dve veci, no opytat sa mozem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Záchranárčina

Poslaťod lucik » Str 26.11.2014 12:49

elfinka píše:Co je z pohladu psa podstatou zachranariny? Je to hlavne o nufaku a hladani takymto sposobom, alebo je to skor podruzne?
Su zachranarske stopy (skuskove) podobne prisne na dosledne vynuchavanie slapota-slapota ako u sportovky, alebo sa tam presadi aj pes ktory ide tak nejak prirodzenejsie?

trošku oneskorene, ale predsa:
Záleží čomu sa chceš v záchranárine venovať. Ak je to reálna záchrana, podstatou je vzťah psa k človeku, motivácia (jedlo, hračka), nejaký ten čuch má každý pes, dosť podstatný je vzťah psovod a pes a ovládateľnosť psa v teréne je pomerne užitočná. Ak sa chceš venovať športovej záchranárine, tak je to podobné ako športovka - poslušnosť a obratnosť na presnosť + špeciálna časť skúšok je vyhľadanie v teréne (plocha, ruina, voda, lavína alebo stopy). Čo sa týka stopovania, na medzinárodných skúškach je stopa ešte náročnejšia ako v športovke - ňuchanie šlápota-šlápota, označovanie predmetov a ešte aj na konci označenie figuranta (zvyčajne vyštekaním), oproti športovke sú stopy dlhšie, vždy cudzie a vždy na konci figurant.
A potom je tu mantrailing, ktorý je tu ešte v plienkach, ale ktorý je dosť použiteľný v reále - je to stopovanie individuálneho pachu - pes dostane náčuch - predmet hľadanej osoby, musí si ten pach vyhľadať a sledovať ho niekoľko stoviek metrov až pár kilometrov, niekoľko hodín starú stopu (top psy 48-72 hodinovú stopu dokážu). Stopa vedie cez rôzne terény - lúky, lesy, polia, cesty-necesty, premávku, nákupné centrá, kaviarne a tak.. :no: Tu sa presadí pes s dobrou motiváciou a dobrým nosom, hľadá sa tu voľne na stopovačke, žiadne šlápoty, stopa +-zopár metrov, psovodi sa učia teóriu šírenia pachov a tak..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Záchranárčina

Poslaťod katuss » Štv 01.01.2015 15:03

Ahojte, v relatívne blízkej budúcnosti by som si chcela kúpiť borderku a začať sa venovať záchranárstvu, ale jednak by som rada zistila, čo to všetko obnáša a rada by som nabrala nejaké skúsenosti a zoznámila sa s ľuďmi, ktorí sa tomuto venujú. Viete mi, prosím, poradiť, ktorý klub v Bratislave by som mala navštíviť a ak ste niekto odtiaľ, či by bolo možné sa zúčastňovať tréningov aj keď ešte nemám psíka a kedy sú tréningy a tak, prípadne nejaké www stránky. Ďakujem moc moc. :poklona:
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Záchranárčina

Poslaťod katuss » Pia 02.01.2015 22:57

Nasla som dobre videa, je tam viacero epizod :smile:

https://www.youtube.com/watch?v=al4M28sfvCE
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Záchranárčina

Poslaťod elfinka » Ned 04.01.2015 9:58

Poslusnost podla RH-F. RH-FL, RH-T:
"8. Nesení psa a jeho předání", 10m niest svojho psa bez pomocnika. :oo: ako to riesite ti, co mate velke psiska? Teraz ma 35kg a pri poslednom pokuse o jeho odnesenie som skoro prisla o chrbat, neviem si predstavit ako ho mam odniest ked bude mat este o 10kg viac.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Záchranárčina

Poslaťod wer » Ned 04.01.2015 10:34

v tych ceskych kadejakych poslusnoidnych skuskach to je tiez, ale tam tusim moze pomahat pomocnik. tu tipujem, ze kedze by to mala byt skuska vyslovene do praxe a psovod a pes by mali by pouzitelny aj v ostrom zasahu, pes, ktoreho nedokaze odniest len majitel, je dost neprakticky, priam univerzalne nepouzitelny....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Záchranárčina

Poslaťod elfinka » Ned 04.01.2015 11:17

No to mi je jasne, ze napr. do sutiny je uplne nepouzitelny, lebo ked nieco pobeha hentaky tank tak tym zasypanym ludom by uz mohli rovno pohreb vystrojit :pac: vsak ani neplanujem aspirovat na atest :smile:
Offtopic: Co ja s tym psom budem robit... nekuse to, na zachranarinu je to moc velke, a ostat iba pri stopach sa mi nechce :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Záchranárčina

Poslaťod wer » Ned 04.01.2015 13:07

OB :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Záchranárčina

Poslaťod katuss » Ned 04.01.2015 14:15

Alebo canicross, bikejoring, dogtrekking :)
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Záchranárčina

Poslaťod elfinka » Ned 04.01.2015 15:24

Tak, dnes sme mali "trening zachranariny - plocha" (no, ono to je jedno kde stoji na voditku a steka) a musim skonstatovat ze mam neurotickeho psa. Miesto stekania sa snazil obesit na voditku a zahryznut do najblizsieho cloveka, striedane s neurotickym nuchanim (a z toho isteho dovodu ma problem aj so psami, obranami a vsetko ostatne). :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy