Plávanie a vodná záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.06.2015 21:41

Skučí, piští, pláva od jedného k druhému, kolečkuje, sprevádza na breh, ak nie sme rýchli, zase piští, pláva k nám. Ak vyleziem na breh ja, vylezie so mnou a vráti sa do vody hladať chlapa, celý je veľmi nepokojný a vystresovaný. Snaží sa nás zahnať na breh, ak sme na súši, je spokojný a venuje sa psím veciam.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Sob 06.06.2015 21:44

Normalna reakcia :lol: Nauc si ho na povel napr. vpred alebo vedla. Proste aby plaval pred tebou alebo vedla teba. Mas maleho psa, rychlo naucis na plytcine, kde on uz plava ale ty este nie. Popripade skus mu dat nejaku palicu do huby a drz ju, bude mat pocit, ze ste spojeni, tak ako na pevnine cez voditko.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.06.2015 21:50

No najprv mal palicu v papuli, zámerne som ho s ňou nechala plávať, tak skučal menej, lebo nemohol až tak papuľu otvárať a od nervozity mohol palicu prekusovať. Teoreticky by som ju mohla aj držať, čo to spraví. A v čom je teda problém? Pretože on nezvykne vôbec vyvádzať... Dokoncal z brehu skučal aj na cudzieho chlapa, čo plával. :pac:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 13.06.2015 21:00

Dnes to už bolo lepšie. Intenzívne som ho chválila, keď nepišťal. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod hruska » Ned 14.06.2015 4:52

Ja spm zas intenzivne pistala, ked plaval :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 04.09.2016 9:54

Nie som si istá, či som dobre v téme, asi by som mala ísť skôr do problémového správania, :lol: ale...

Psisko má úplnú paniku, strach o náš život, keď ideme plávať (ľudia). Skučí, akoby ho z kože drali. Inak nie je veľmi vokálny pes. Má tendencie "zachraňovať" aj cudzích, ale to podľa nastavenia poslednej minúty. Sám chodí do vody bez problémov. Ale pri vode niekedy chytá paniku, len čo sa postavíme. Fakt je úplne vystresovaný. :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Predchádzajúci

Späť na Iné Športy