Psí fitness / Dog Fitness

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Sob 09.01.2021 3:51

clupko, predpokladám, že pod prsiami myslíš takých tých ježkov?
https://fitpawsusa.com/product/fitpaws-paw-pods/
Ak hej tak jo, to je super nápad mať 4 :yes: To vieš potom aj pekne rozvinúť ten pivot potom, že poukladáš tých ježkov okolo napríklad (2 a 2 v 180°) a bude musieť na nich stúpiť, čím si bude trénovať aj propriocepciu zadných nôh, zároveň trénuje aj svaly na stehnách tým, ako ich musí dvihnúť, aby ich vyložil na ježkov.
Možno by pri ňom stálo za úvahu robiť s ním pivot so zadnými nohami na disku a nech chodí do kolečka prednými, aby posilnil tak biceps a triceps (ale neviem, čo máte nakázané od veterinára, resp. aké máte limitácie, tak ťažko sa radí).

Čo sa týka FITBone, je to asi najuniverzálnejšia pomôcka, s ktorou vieš nakombinovať veľké množstvo cvikov. Nevýhoda je cena a to, že ideálne by bolo, keby máš dve :ua: . Ale dá sa skombinovať aj kosť s diskom napríklad.

Peanut je super, perfektný na posilňovanie brucha, čo je základ na to, aby mal pes správne držanie tela. Ak robíš cvik, kde má predné na arašíde a zadné na zemi/ježkovi/podložke, (alebo opačne), arašíd by nemal byť vyšší ako kohútik psa. Čo ale predpokladám, že ty taký problém nemáš :lol:

kavaletti sú paráda tiež, to musím wer nanútiť :heh: Paráda na cvik "mountain climbers", ktorý je výborný na posilňovanie Iliopsoas svalu, s ktorým majú šporťáci dosť často problém :yes: Ale musím na ňu pomaly, lebo sa mi na celý fitness vy :kak: , keď budem na ňu chŕliť cviky a pomôcky :haha:

clupko a aj chodíš občas ešte k niekomu si po rady/nejaký plán, aby boli svaly správne v strese :lol: ,či je to skôr už taký freestyle? Ale super, ani som netušila, že ste taký talent na fitness :jop:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elis, fitness buduje svaly, učí psa ich správne zapájať a používať, čím nedôjde k preťaženiu iných svalov a následnému zraneniu. Takisto sa naučí správny postoj, čo je základ pre vyvážené svaly. Navyše ak sú svaly rozumne preťažované cvičením, potom sú pri podávaní výkonov pri športe chránené, pretože sú na záťaž zvyknuté cielenými cvikmi. Kdežto pokiaľ športovec len trénuje daný šport, je len otázkou času, kedy príde k zraneniu. Preveď si do to ľudského sveta. Ani taký tenista neodpaluje vkuse iba loptičky, ale v jeho tréningovom pláne je zaradené aj fitko, kde posilňuje svaly potrebné na vykonávanie športu, plus kardio.(sorry ak píšem nezrozumiteľne, ale už je veľa hodín, ja mám odsaté mozgové bunky po celom dni s krpatou a navyše ten čas mimo SR mi celkom dogabáva môj rodný jazyk, neviem sa vyjadrovať. Veď ten prvý príspevok som písala hádam hodinu, len aby neznel ako z translátora :haha: . Aj preto som založila túto tému, lebo to je to, čomu sa chcem venovať nie len tu, ale aj tam u nás/vás a preto potrebujem trénovať písanie v rodnom jazyku, nech mi ľudia rozumejú :lol: tak aj keby tu nikto neprispieva, ja si tu budem písať :heh: ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Slausa a aké pomôcky máš v pláne zakúpiť? :smile:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wer, fitness sa odporúča 3-5 týždenne. Začiatky sú "najhoršie", kým to všetko psa naučíš. Potom to už ide šup šup a nie je to také hrozné :lol:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lindi to je super :hi: Určite mu to pomáha a ty si úžasne obetavá :yes: S tým točením videí som na tom rovnako :heh: Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som založila túto tému, nech sa konečne do toho dokopem :lol:

Offtopic: Hups, porušujem pravidlá DF (3 príspevky po sebe) :angel: Dostanem upozornenie? :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod wer » Sob 09.01.2021 6:41

Ja ti to prerusim :heh:
Kavalety mam. Ak je to to, co si myslim :lol: s Paxom som pouzivala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Slausa » Sob 09.01.2021 11:19

Ja? Pomocky? Sak nekradnem :ha: Pisem jak mongol, cviky som myslela nejake. Lopta a ta cocka musia stacit. A mozno este nejake krabice bednicky atd co najdem doma.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Elis » Sob 09.01.2021 11:38

Nisus píše: Už mám na to papier! :aaa: :heh:


tak hlavne -gratuluji! :jop:
musim se tema informacema postupne prokousat. Je tam toho hafo, ale super.

ted aktualne uz nic neresim. cvicila jsem s Vencou, asi mu to neuskodilo, ale zazrak se taky nestal.
ma spatny postoj ve predu i vzadu, je bez uhleni vzadu a ma hrb :-D

nekdy napisu, jak to u nas probihalo...
ted jen k tem pomuckam :ha:
target, dva schudky, co mam v obyvaku a misto balancnich podlozek polovyfoukla matrace ( takova ta stara, s tou latkou na povrchu) :ha: jsme amater, vim :-)
Jinak rehabky od vetky -behaci pas, masaz, cviceni na tech spravny podlozkach balancnich. serie chozeni ve vode. to mame za sebou.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod straka17 » Sob 09.01.2021 12:03

Hm, dá sa nejako fitnesovať s vlastnou váhou bez nejakého extra vybavenia? Asi by som sa na to s Badym aj dala, ale s tým jak mu oslabli zadné nohy si neviem predstaviť, že by stúpal po tých ježkoch.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Slausa » Sob 09.01.2021 14:21

Nisus, ty za vyznas. Da sa vobec nieco robit so psom ktory vyzera takto? :ha:

[attachment=0]Screenshot_20210109-141609_Gallery.jpg[/attachment]

[OT] minule sme sa so strakou akurat tak bavili, moze mat pes prirodzwne lepsiu, resp vrodenu body awareness? Lebo s rokaskom nikto nikdy nejak necvicil ale on mal balans a koordinaciu jak baletak. Toto cudo, hoci je viditelne atletickejsej postavy a o dost obretnejsia, je trosku slonik. On bol ovela taky mohutnejsi, nizsi ale obratnejsi, proste presiel po 5 cm uzken latke jak nic, toto vyskoci na stolicku a v pohode stupne vedla a zrype sa.[/OT]
Prílohy
Screenshot_20210109-141609_Gallery.jpg
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Ned 10.01.2021 21:08

wer super, to sa teším :lol:

Slausa, lopta myslíš klasickú fitloptu? Mne to príde dosť nestabilné, hlavne pre psa, ktorý nemá žiadne skúsenosti. Ten arašíd (ten môj inak stál $18, nie je špeci pre dog fitness, z Amazonu) je predsa len stabilnejší. Navyše na lopte neurobíš postoj, lebo sa bude musieť hrbiť, aby udržala stabilitu, plus je to krátke pre ňu predpokladám a tým pádom učíš zlý postoj. Keď už niečo také loptového tvaru, tak donut (ale to tiež nie na učenie postoja)
https://www.insportline.sk/8042/balancn ... donut-ball


Dajú sa nájsť aj ľudské alternatívy, ktoré sú oveľa lacnejšie, pripadne DYI to istí. Hlavne ak má človek jedného psíka a chce sa iba trochu pozabávať, tak ozaj netreba nakúpiť celú výbavu a mať všetko (to len ja si neviem pomôcť :heh: už je na ceste Klimb a zajtra prídu paw pods https://images-na.ssl-images-amazon.com ... Y1000_.jpg :aaa: )
Čo sa týka tvojej otázky, určite dá :yes: ohľadne vrodeného "body awareness"...ja si myslím, že každý pes sa rodí s určitým levelom, ktorý záleží od stavby tela. Lebo tak všeobecne niektoré plemená sú neohrabané a iné sa pohybujú ladne ako srnky. Jednoznačne však vieš "body awareness" rozvíjať, nakoľko je veľmi ovplyvnené propriocepciou, kedy mozog dostane signál pohnúť tým ktorým svalom či kĺbom (napr. rear feet targeting, keď stojíš pred psom, podložku má za riťou a dáš povel aby si nacúval na objekt).
A rozdiel medzi Rokym a Suri, no asi bol krpec lepšie osvalený. Herečka tvoja nemá podľa mňa ešte dostatočne osvalené telo, hlavne "core", ktoré je potrebné na stabilitu, preto ti treskne zo stoličky :lol:

Na tvojom mieste by som najprv začala na niečom stabilnom, naučiť ju správne držanie tela, povely ako front/rear feet targeting, 4 feet on 2 (tj predné labky na jednom objekte, zadné labky na druhom objekte), rock back sit to stand, tuck sit to kick back stand, sphinx down, individuálne podávanie labiek a až potom prešla na balančné pomôcky. A netreba to hrotiť, presne ako si napísala, že nejaké krabice atď. Kľudne ja neviem, môžeš mať paletu, alebo niečo na ten štýl v tej výške, spíliš na veľkosť aby si tam vedela krásne sadnúť (square sit), potiahneš niečím protišmykovým a máš platformu jak vyšitú. Alebo čo sú tie step up plošiny, tam máš aj nastaviteľnú výšku, to je bomba. Pozri aké lacné tu majú: https://www.fgym.sk/Fitness-schod-step- ... R-d346.htm (kks tuším to potrebujem :haha: )
Na predné/zadné na objekte môžeš použiť toto, je to pogumované zospodu aj zvrchu https://www.ikea.com/sk/sk/p/foersiktig ... -60248418/ . A keď budeš mať 2, tak pekne predné laby na jeden schodík, zadné na druhý a ideš. Rovnako aj polohy s tým vieš parádne cvičiť. Pripadne takéto čosi, to máš už aj balančné https://www.decathlon.sk/balancna-podlo ... 26564.html
Na disk si daj bacha, môže sa ti stať, že bude dávať nohy na široko od seba aby udržala balans. Alebo ak bude na ňu moc úzky, tak naopak bude ich dávať príliš blízko seba.

straka odpoviem aj tebe, len mne trvá, kým napíšem súvislú vetu lebo furt mláďa čosi, takže píšem po častiach. Toto som písala pol dňa :haha: A už sa zase budí, musím ísť :prd:
Koľko má bady rokov?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod straka17 » Ned 10.01.2021 21:15

13 :) Ako on vydrz ma, odkluse si 5-8km v pohode. Ale mne sa nelubia jeho zadne nohy, jednak nie som zvyknuta ze ich ma opadnute zo svalov a cuka mi oko a dvak sa mi prestava pacit, ako sa mu obcas rozidu.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Slausa » Ned 10.01.2021 21:39

Dakujeeem :poklona: :love:

tymito zlozitymi vyrazmi mas na mysli ako klasicke polohy ale s fixnutim prednych/zadnych?
rock back sit to stand, tuck sit to kick back stand, sphinx down,


Jo, moze inak byt ze Ro mal stred lepsie osvaleny. On mal chrbat rovny jak pravitko, Sur je trosku (dost) prepadnuta, ale lepsie asi ako ked prisla znicena po stenatach. Podla mna aj trochu tym, ze on bol ovela rozvaznejsi, ona je jak tornado.
A Rokaskovi toto vydrzalo prakticky takmer do konca (14,5 roka), akurat skakat (teda hlavne zoskakovat) som ho uz potom nenechavala

Momentalne asi fakt volaco z toho co mam doma spravim, nejake bednicky, laty sa najdu, penezi su drahe :ha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Ned 10.01.2021 23:37

straka17 píše:13 :) Ako on vydrz ma, odkluse si 5-8km v pohode. Ale mne sa nelubia jeho zadne nohy, jednak nie som zvyknuta ze ich ma opadnute zo svalov a cuka mi oko a dvak sa mi prestava pacit, ako sa mu obcas rozidu.


A máš ho aj preklepnutého skrz rtg? Lakte, bedrá, chrbtica? Ak jo, tak kedy naposledy?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod straka17 » Ned 10.01.2021 23:41

Chceli sme ho pofotiť teraz naposledy, ale nechcel ležať pod rtg v klude. Sme sa dohodli, že zatial kým to nerobí problémy ho už prispávať nebudeme
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Pon 11.01.2021 0:05

Ani za mládí nič?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod straka17 » Pon 11.01.2021 0:11

Niekedy určite, mohol mať tak 5-6? Ale má to ešte výpovednú hodnotu? Vtedy bol bez nálezu
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Pon 11.01.2021 0:27

Ak bol vtedy na všetko čistý tak ani nie. Ak by mal čosi chronické o čom vieš, bolo by dobré to skonzultovať s vetom, že čo si o tom myslí.
Čo sa týka snímkovania teraz, tak by bolo lepšie keby ich mal ako nemal ale chápem, že nechceš uspávať. Uspím malého človeka a napíšem ti čosi k tomu príspevku, kde si písala, že on a ježkovia asi nie.

Inak ďalší tip na fasa pomôcku finančne dostupnú. Také tie gumené misky pre kone. Či už jedna pre vykladanie predných/zadných nôh, alebo na pivoty, "hiccup"...alebo dve na postoj, podávanie labiek,...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Slausa » Pon 11.01.2021 0:32

Je polystyren velka blbost? Mozno niecim obaleny?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy