Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Efa » Str 24.10.2018 13:53

... ešte to že zakážu účasť psom bPP na pretekoch chápem, ale prečo do toho chcú ťahať aj len skúšky? ... veď veľa ľudí začne presne tak, že si kúpi psa bPP, časom sa začne zaujímať o to čo by mohli s ním robiť a tak zavítajú na cvičák, tam ich výcvik začne baviť a bude sa im aj dariť, tak prečo im vziať tú možnosť zloženia si skúšky a dosiahnutia aspoň malej odmeny za tú spoločnú snahu? ... akože čím má toto tých ľudí motivovať s tými psami niečo robiť? :nwm: veď do ZŠK aj od týchto ľudí za psov bPP prúdia poplatky, či už členské alebo aj za samotné skúšky ... veď prevaha z nich si potom už druhého psa kúpi s PP a budú pokračovať v tom čo ich baví ... ak im však ZŠK túto možnosť vezme, tak si prakticky píli konár pod sebou ...pre mňa je nepochopiteľné, či sa vôbec niekto zamyslel nad tým, že čo ako zrazu s tí ľudia majú s tými psami bPP urobiť? ... ja sama mám len psov s PP a nikdy odchovy bPP nebudem podporovať, ale nepáči sa mi táto snaha ... chorá spoločnosť ... choré rozhodnutia :ach: ... a ovce si pobľačia a nakoniec aj tak zakceptujú čo im niekto natlačí ... nemám rada túto dobu :nie:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod MisheliQ » Str 24.10.2018 13:55

Offtopic:
elfinka píše:Polovne psy tiez nemozu byt pouzite ked nemaju pp.

By nemali byt, ale su. Mimo toho unika mi dovod preco je to tak. Ak je krizenec v tom dobry, koho zaujima povod?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod gaidheal » Str 24.10.2018 14:26

je jedno, či s tým súhlasím, či nesúhlasím.
Jednoducho nejaká inštitúcia si robí akciu a určuje si pravidlá. Suché konštatovanie. Nič viac.

Ja keď sa chcem zúčastniť, musím spĺňať ich podmienky, alebo ako Linda písala, môžem si zorganizovať vlastnú akciu.

Ja osobne si myslím, že je blbosť to porovnávať s výstavami, lebo tam ma sa posudzuje podľa štandardu. Šport môže vykonávať akýkoľvek pes a splniť to, čo je v skúšobnom poriadku. Lenže keď daný šport je organizovaný niekym, tak musím rešpektovať ich pravidlá .

Takže sa tu otvára priestor na založenie novej, čisto športovej organizácie, nezávislej na FCI, čo si vytvorí vlastné pravidlá, vlastné skúšobné poriadky, vlastné skúšky, vlastné tituly...
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Str 24.10.2018 14:28

snad sa tak stane
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Str 24.10.2018 14:35

Vsak sa tak deje. Cvicaky zivaju prazdnodou, mladi a novi chodia prave robit nove sporty, bull sporty, pullery, skakania do vody, noseworky a ine prkotinky.

A kedze cvicaky zivaju prazdnotou, tak treba odohnat dalsiu velku skupinu ludi. Posledny nech zhasne :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Str 24.10.2018 14:53

tak ono konkretne IPO (teda IGP) sa to asi moc nedotkne - tam je naozaj minimum bPP a krizencov, lebo tam fakt treba vlohy a to uz ludia viac premyslaju nad vyberom. ale take ob, agility, to mi pride velmi obmedzujuce - tam je ten pomer pp vs bpp asi dost vyvazeny... :ua: zatvaraju dvere prakticky akejkolvek aktivite so psom, ktory nema PP. :ach: nebudu moct mat ziadne zmysluplne pracovne vyzitie.
tiez to vidim ako vcelku nestastnu snahu riesit problematiku mnoziarni...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 15:03

gaidheal píše:Ja osobne si myslím, že je blbosť to porovnávať s výstavami, lebo tam ma sa posudzuje podľa štandardu. Šport môže vykonávať akýkoľvek pes a splniť to, čo je v skúšobnom poriadku. Lenže keď daný šport je organizovaný niekym, tak musím rešpektovať ich pravidlá .

Nešlo o porovnanie s výstavami obsahom, ale organizátorom. Ak niekto niečo organizuje, tak má pravidlá. Komu sa nepáčia, tak musí ísť inde. A to je úplne mimo toho, či s tým súhlasím alebo nie. Zúčastniť sa pretekov nie je ľudské právo ani nič. To je holý fakt.

Ale robiť problémy ľuďom, čo prácne trénujú na vysokej úrovni a dosahujú naozaj pekné výsledky s krížencami/bPP psami je z ľudského hľadiska až zlyhanie, by som povedala. Práve preto, že u nás je to proste tak, že tieto psíky tvoria vstupnú bránu do kynológie. Málo ľudí má prvého psa s PP s cieľom ísť niečo robiť. Je treba trestať množiteľov a nie tých, ktorý si z nevedomosti kúpia bPP psa a majú chuť dať psovi pekný, aktívny život. O útulkáčoch ani nehovorím, tam to platí dupľom.

A elfinka to vystihla, začínajú nové športy, kde toto nikto tieto somarinky nerieši. Ak toto bude aj v agility, tak neviem, kto ho bude robiť. Keď som ja pred 12timi rokmi prišla s Priscillou na tréning, mali sme PP psy my, tréneri a možno ešte niekto.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Aris » Str 24.10.2018 15:51

A to som akurát rozmýšľala či s Angie niečo neskúsime. No asi nie teda :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Vikiki22 » Str 24.10.2018 15:51

MisheliQ píše:Offtopic:
elfinka píše:Polovne psy tiez nemozu byt pouzite ked nemaju pp.

By nemali byt, ale su. Mimo toho unika mi dovod preco je to tak. Ak je krizenec v tom dobry, koho zaujima povod?

Offtopic: Na čo sa teda šľachtili rôzne plemená, keď v tom môže byť dobrý aj kríženec? Ako by to tu vyzeralo, keby tu boli krížence lepšie ako čistokrvné psy? Všetci by všetko krížili a vznikali zase "nové plemená" a blá blá... Zas odtiaľ potiaľ. :ach:

K návrhu sa nebudem vyjadrovať, nechápem úplne, čo tým chcú "tam hore". Komu zas kto alebo čo vadí. :ach: Ak ide o oficiálne FCI zastrešené preteky, súťaže, skúšky - OK, nech sú tam len psy s PP. Ale aby sa to prenášalo aj "nižšie"... Ako vysvetlím šikovnej mládeži na cvičáku, ktorí fakt začínajú s krížencami a majú ambície, že "sorry, kúp si PP psa"? Ľudská sprostosť naozaj nemá medze.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 15:52

(Podľa mňa to neprejde.)

Aris píše:A to som akurát rozmýšľala či s Angie niečo neskúsime. No asi nie teda :ach:

Ak by si nemohla pretekať, tak by si nič nerobila so psom? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Vikiki22 » Str 24.10.2018 15:55

Lindchen, myslím, že tu nejde o to, že sa nič so psom robiť nebude. Ale uznaj - keď sa niekto snaží a ide mu to, také preteky a súťaže sú dobrou motiváciou a v prípade úspechu aj odmenou za prácu so psom. (Šusta, sakra, Šusta! :heh: )
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod MisheliQ » Str 24.10.2018 15:56

Offtopic: Lol vikiki moze byt dobry asi tak ako v agility :heh: a to nic nemeni na tom, ze plemeno slachtene konkretne na tu a tu cinnost nie je lepsie :pac: Lebo vobec sa s krizencami ani bez PP psami nepoluje, kdeze. Iba s PP psami :joint:
Edit: Ale jasne, v polovnictve je to ine nez v sporte :DD
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Str 24.10.2018 15:59

Lindchen píše:Ak by si nemohla pretekať, tak by si nič nerobila so psom? :nwm:

Napriklad ja by som v tejto chvili uz nic nerobila so psom. V 3 rokoch to ma zlozene vsetky zakladne skusky ked je priemerne sikovny pes so snaziacim sa psovodom, a dalej ta nikam nepustia.
A ak clovek nema podmienky na viac psov, nasleduje tak 8+ rokov nicnerobenia
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 24.10.2018 16:00

Chápem. :yes:
Osobne to vnímam tak, že vnútornou motiváciou by mala byť radosť a práca psa, nie účasť na pretekoch (a povedzme si úprimne, vidina umiestnenia). Ale ako chápem, ľudia si radi merajú sily a schopnosti a nemusia zrovna túžiť vyhrať. Ale - je to tak kľúčové, aby sme so psami nerobili nič?

Kde sú tí ľudia, čo chcú na preteky? :heh: Ja som furt počúvala aj počúvam, ja na preteky nechcem, nejdem, hanbím sa, nemám čas a teraz aha vzbura, nikto nechce nič robiť so psami, lebo sa "nedá" pretekať.

elfinka, ok, každý to máme asi inak.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Vikiki22 » Str 24.10.2018 16:02

Offtopic: MisheliQ, ja netvrdím vôbec, že sa nepoľuje s krížencami alebo bPP psami. Veď sa v oblasti hýbem, viem ako sa veci majú. Len čisto teoreticky je to na zamyslenie, keď sa storočia niečo šľachtí na nejakú prácu, prečo to máme zahodiť? Podobne napr. aj pasenie. Myslím, že podpora čistokrvných psov v takýchto oblastiach JE na mieste. Agility nie je pôvodná práca žiadneho plemena, pokiaľ viem. :ha:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy