Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Ned 28.10.2018 9:59

Mne sa napr v agi silno lubi, ze krizence maju svoje vlastne majstraky. :yes: Kludne, nech to vznikne aj v inych sportoch...
A to inak fakt niekto ma taky nazor? Ja som sa stretla viac-menej len s negativnymi reakciami na zmenu (majitelov pp psov)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 28.10.2018 10:01

ano, si pamatam uplne prvy OB seminar na ktorom som bola. Este som nemala Alexka, robila ho inga. Taka som bola vtedy nadsena ked o OB hovorila ako to moze kazdy cvicit, vtedy cvicila s tou krizenkou. uplne nadsenie vtedy vo mne vzbudila.

hodte sem niekto odkazy na tie diskusie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Ned 28.10.2018 10:10

https://www.facebook.com/monika.k.minar ... 5137754591

wer píše:Mne sa napr v agi silno lubi, ze krizence maju svoje vlastne majstraky. Kludne, nech to vznikne aj v inych sportoch...

V OB som teraz (v CR) postrehla zavod exkluzivne pre krizence :smile: Celkovo vidim ze tam je milion specialov pre retrivre, bigle, leopardy, kolie, male psiky, no border... Paci sa mi to, ked si kazdy moze najst nieco "pre seba", ked mu tym vravia si u nas vitany aj ked mas psika ktory neni na top najvyssie mety, mame o teba zaujem. :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Ned 28.10.2018 10:11

elfinka píše: ale vraj su podobne nalady aj v inych statoch tak mozno casom cela FCI,


vam to tu pisu porad, ze to není SK specialita :angel:
zacina to u FCI -zadne lokalni pozadavky :nwm:

tady je jeden clanek k lonskemu zakazu bPP na stopařích. Když si odmyslim si politicky korektni odpovedi - je poznat presne, odkud vitr fouka…
http://www.ecanis.cz/clanky/zamysleni-n ... s_238.html
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 28.10.2018 10:35

elfinka píše:https://www.facebook.com/monika.k.minarikova/posts/10210275137754591


sa mi chce blit z niektoreho cloveka tam :hmm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Ned 28.10.2018 13:12

kellee, z toho sa nám asi chce všetkým :nechutne:

a hej, OB bolo vždy pod FCI, čo pamätám. "vyrástlo" v KC (UK), ale od 2009 ho registrujem (pri svetovke sú vždy aj MS) a vždy bolo pod FCI.
a áno, vždy bolo propagované aj pre krížence.

a áno, NBBC cup si budúci rok nemôžem nechať ujsť! :joint:
ale zas OB v česku je uuuuuuuuplne niekde inde. (joj jak dobre bolo. od pondelka do piatku som strávila týždeň v Česku s OBčkármi... vedela by som si na to veru zvyknúť!)

a inak, mne už došlo, prečo sa mi hnusí to, že veď pod FCI nech robia PP psy, a bPP nech si urobia vlastné :hmm: ja veru s každým psom samostatne na skúšky chodiť nebudem (len preto, že mi to niekto zakázal, a nie preto, že je jeden napr. nepripravený) :hmm: to tam radšej nepôjdem vôbec. a nehovorím o majstrovstvách šeltií a majstrovstvách krížencov, ale o všeobecných pretekoch.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 28.10.2018 13:16

velmi rozumne mi pride, co si tam ty myslim pisala? ze podporovat aspon tie utulkace, ked uz chcu bez PP akoze plemena tam nemat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Ned 28.10.2018 13:25

nah, to som určite nepísala ja. ja si v skutočnosti ani nemyslím, že by bPP psy mali byť obmedzené v súťažení, ani že by psy z útulku mali mať špeci výhody. irelevantné riešiť na súťaži pôvod, a nemožné ho preukázať.
ALE môj sedliacky rozum mi hovorí, že keď to raz nemá PP, nie je to plemeno!!!! a preto nerozumiem, prečo tolerujú v prihláškach uvedenie plemená. úplne prvú vec, čo by som zaviedla (včera bolo neskoro!), by bolo doložiť k prihláške kópiu PP, inak bude mať pes v katalógu napísané "kríženec" A BASTA.
Naposledy upravil Shel-chan dňa Ned 28.10.2018 13:26, celkovo upravené 1
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Ned 28.10.2018 13:26

Shel-chan píše:ALE môj sedliacky rozum mi hovorí, že keď to raz nemá PP, nie je to plemeno!!!! a preto nerozumiem, prečo tolerujú v prihláškach uvedenie plemená. úplne prvú vec, čo by som zaviedla (včera bolo neskoro!), by bolo doložiť k prihláške kópiu PP, inak bude mať pes v katalógu napísané "kríženec" A BASTA.

:yes: :yes: :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Ned 28.10.2018 13:29

Shel-chan píše:joj.
3. do kelu, je to SLOVENSKÁ = na slovensku, KYNOLOGICKÁ = zastrešuje kynologické aktivity, JEDNOTA = je to jediná strešná organizácia svojho druhu.


Shell, z názvu vyplýva, že je to združenie záujemcov slovenskej kynológie, ktorá má majiteľov psov "jednotiť". Nuž aj toto nariadenie zjavne prispieva k JEDNOTE. Potentátom srdečne k tomuto počinu blahoželám. Nielen ich rozhodnutia,ale pomaly celá ich činnosť smeruje od desiatych k piatym. Za všetkým hľadaj osobný prospech a lóve.... Tak to bolo, tak to je a tak to bude. Ľúto mi je hlavne BVK a ďalších pár vecí...

Offtopic: A tak sa mi akosi vynorilo pískanie na Majstrovstvách Slovenska SUCHNO podľa SVV3 pred pár rokmi. Po poslušnosti a obranách viedol labrador. A ja som sa v duchu pripravoval, ako si to "zlíznem" od vrchnosti, že som to "dopustil". Nanešťastie ten labík bol starší a na stopách došli sily. Tak to vtedy už nedal. Mrzelo ma to, lebo pohľad na kyslé ksichty "verchušky" by ma vtedy potešil. Škodoradostne priznávam...

A inak - myslím, že toto nariadenie nie je o chove, ale o niečom inom. Teda papierový chov to nemá ako ovplyvniť.
Naposledy upravil Puk dňa Ned 28.10.2018 13:32, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Ned 28.10.2018 13:30

Offtopic: Na druhu stranu, ked pozeram kto somnou pojde na spolocne odlozenie, tak mi neni jedno ci je to krizenec seltie alebo krizenec kaukaza :heh: A ja sa teda prihlasujem aj podla toho ked vidim kto startuje v tej istej triede
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 28.10.2018 13:30

tak neviem kto to tam napisal, ale proste uz ak chcu obmedzit to mnozenie tak takto, podporit aspon tie utulky :ua:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Ned 28.10.2018 13:32

Hlavne TOTO konkrétne obmedzenie množenie nijako neovplyvní.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Ned 28.10.2018 13:34

jasne ze nie.

ja by som chcela vediet ako k tomuto vlastne dosli, co ich viedlo k takejto blbosti

a aky je teraz vlastne stav? caka sa na nejake schalenie, alebo odsuhlasenie?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Ned 28.10.2018 16:38

Puk píše:Shell, z názvu vyplýva, že je to združenie záujemcov slovenskej kynológie, ktorá má majiteľov psov "jednotiť". Nuž aj toto nariadenie zjavne prispieva k JEDNOTE.

presne presne. toto ma na tom hrozne mrzí...

Offtopic: elfinka neboj, ani mne so šeltiou – psom nebolo jedno, či robíme odloženie vedľa bordery alebo hovíka :haha:

veď toto. včera som martinovi s. hovorila, že s tými bPP to je v športe irelevantné. keď sa niekto chce športu fakt venovať, tak aj keď má prvého psa bPP, ďalšieho si poctivo vyberie, a nevezme najlacnejšieho z bazoša. alebo si vyberie šikovného útulkáča – taký človek by aj tak čistokrvného nevzal, s PP ani bPP.
a čo má toho prvého potom vyhodiť späť na ulicu??

veď tých bezpapierakov snáď robí športy ešte menej, než tých krížencov...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy