Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Pasenie

Poslaťod gaidheal » Str 18.09.2013 10:33

calwen píše:Ja dufam, ze spravite buduci rok aspon nejake skolenie aj pre neBOC :no:


táto veta teda ozaj vyznieva ako výčitka, že robíte školenie len pre BOC a konečne urobte aj pre neBOC.
Myslím, že toto školenie bolo aj pre neBOC (aj keď ho organizoval BBBCK)

no a potom je tu ďalšie možnosť ako len dúfať, zorganizovať ho sama, zohnať školiteľa, miesto, účastníkov, nič viac, aké jednoduché, joo a ešte vybrať termín, čo vyhovuje všetkým :no:

Vôbec sa Sezen nečudujem, že ju to, jemne povedané, pobúrilo. Na rozdiel od akejkoľvek inej psej akcie nestačí zaistiť plac, školiteľa (rozhodcu), prekážky ale hlavne ovce a vhodné ovce a presne ako píše, farmárovi robota stojí, takže je to pre neho dojnásobná strata.

calwen píše: Nemozem za to, ze sa proste psickarske akcie kryju a ze na najprvsom mieste u mna nie je a nebude pasenie.


Osobne mi tiež prídu divné reakcie, že "chcela som prísť, ale mám inú akciu" . Áno, vždy sa budú akcie kryť, lebo tých víkendov je obmedzený počet a presne, je to otázka priorít. Mám prioritu pasenie a nechodím do tém OB, agility, DD, výstavy...... vypisovať, že jééé, škoda že to nie je iný termín, chcela som to skúsiť :ach: (takže tiež sa Sezen nečudujem, že ju takéto reakciu už vytáčajú)

A v Turanoch bolo úžasne, super ľudia (som rada, že som spoznala aj nové tváre :ahoj: ), fantastický rozhodca, dokonca aj počasie nám prialo a obrovský obdiv má u mňa Ivet, nie len že predviedla super výkon, s Vladkom to organizovali a zabezpečili a ešte nám aj uvarila fantastický guľáš :klobuk:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Pasenie

Poslaťod Haleth » Str 18.09.2013 13:21

Džízs, táto internetová komunikácia...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Str 18.09.2013 14:43

Presne Gaidheal trafila. Calwen však zorganizuj pasenie. Nájdi ochotného farmára, ktorý ti poskytne dostatočne veľký priestor, dostatočné množstvo vhodných oviec, postaví trialovú dráhu a bude ochotný sa celý víkend venovať organizácii a ľuďom, zabezpečí občerstvenie, bude vodiť ovce a hlavne bude ochotný obetovať svoju prácu na farme a nájde si niekoho kto mu opatrí ostatné zvieratá. Potom oslov nejakého rozhodcu/školiteľa či v tom čase keď to chceš organizovať bude mať voľno a bude ochotný prísť a koľko to bude stáť. Potom sem daj termín a ja ti s ľútosťou v písanej forme napíšem, ako hrozne ma to mrzí, ale v tom čase pobežím dogtreking, či agility, či sa zúčastním výstavy. A keď ti miesto 11-12 ľudí na školenie prídu 4, tak ti napíšem, však Calwen so stratami musíš počítať, ale vieš čo, dúfam že na budúce zorganizuješ ďalšie pasenie. A vieš čo, ešte bude najlepšie, keď to zorganizuješ bez klubovej podpori a keď ti neprídu ľudia budeš musieť vycálovať prachy pozvanému školiteľovi z vlastného vrecka. Tak ešte stále sa ti zdajú tvoje reakcie v poriadku?????? Alebo sa čuduješ mojim????? :ach:

Ten koho pasenie zaujíma si čas nájde a kto nie, jeho vec. Tých čo organizujú pasenie, nepodporíš nejakými písanými slovami tu na DF, ale účasťou priamo na akcii, aby bola ďalšia chuť na nejakú organizáciu.

Takže, pre pasenia chtivých, možno tu predsa len na jar školenie a skúšky budú (ešte sa tu pár idealistov nájde :lol:) . Zatiaľ je to ale veľké MOŽNO. Termín apríl. Všetko bude záležať od záujmu ľudí sa zúčastniť. A dopĺňam, nebudú to Turany.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod kellee » Str 18.09.2013 14:57

hmm neda mi aj ked mlceti zlato ci ako.
ja by som straaaaasne rada prisla vzdy ked vidim ze je nieco s pasenim trha ma ze ci ist ci neist. Vacsinou nejdeme a dovod? aj ked ma velmi mrzi ze to nemozem svojmu psovi dopriat, no vzdy ked sa k ovciam dostane zhruba tyzden dva potom pasie vsetko zive vratane much (ano aj to a da) potom ked vzdy vravim aky to ma zmysel dva krat do roka ho zcvoknut a potom mu nedopriat to co ho tak bavi a co je jeho povodnym povolanim. kedze nemam na to tahat sa do ciech ani kade tade po slovensku behat kvoli ovciam tak jednoducho nevidim dovod ist na skolenie a robit s nim nieco co mu proste nemozem dopriat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pasenie

Poslaťod n.k.d.j. » Uto 24.09.2013 14:27

v sobotu 28.9.2013 bude trening pasenia - https://www.facebook.com/BORDERKYzVRBOVIEC?fref=ts . idem tam zatial sama trasa jahodna (ta na juhu slovenska nie na vychode :lol: ) - podlipovec,tak pripadne cestou mozem niekoho zobrat zo sebou ak mate zaujem
n.k.d.j.
Šteniatko
 
Príspevky: 72

Re: Pasenie

Poslaťod Shel-chan » Štv 26.09.2013 16:36

...aha aky krasny priklad. Tak na pasenie 28. 9. by som rada sla, ale ak sa to dozviem tyzden pred tym, tak asi tazko - a ano, to pre to, lebo mam v ten den skusky poslusnosti. Ale tiez lebo je pred vyplatou. (...aj tak skoda :ua:)

Dovolujem si vyjadrovat sa, pretoze na tom paseni 15. 9. som bola, tak snad to mam povolene. :ach:
A velmi rada by som bola chodila castejsie, ale ano, psickarske akcie sa kryju (a ano, stihla som aj dogtrek den predtym) - a neviem, ako si to predstavujete vy, ale skusky OB aj SOP ak klubovky aj vsetky ostatne akcie nie su kazdy vikend, a obcas je ozaj tazke vybrat si, ked je do roka par akcii zo vsetkych disciplin a aj to sa kryju navzajom.
A divim sa, ze som prva, co to spomenie, ale myslim, ze nie som jedina, kto sa na mnozstvo akcii nedostane aj kvoli financiam. Posledne pasenie ma vyslo na 50 eur, a to je pre studenta bez prace v blbej situacii celkom dost. Taktiez nie je najjednoduchsie dostat sa mlademu cloveku bez auta a so psom dakam na farmu (Turany boli pre mna prijemnym prekvapenim, ale na OB-cka v Malom Lapasi mozem vdaka tomu zabudnut), najma ked je prezencka skoro rano, ale verim, ze na tom by sa uz dalo dohodnut.
A toto nie su vyhovorky - vravim to tak, jak je, pretoze verim, ze ked je niekto z BB a pozna miestneho farmara a ma job a auto, tak mozno tieto komplikacie nevidi. Ja by som mile rada na svojho psa minula aj posledne euro, ale ked ho proste nemam, tak ho dat neviem. A cuduj sa svete rodicia tiez nie, aj ked mama sa velmi tesila, ze Sheimatko paslo, a otec vyhlasil, ze ja sa mam uskromnit, ale na Sheimiho zradle setrit odmietol.
Asi by som namiesto vypisovania na DF mala zacat davat pozor na mojej prednaske o ovciach a kozach, tak si pockam si na prveho cloveka, ktory sa do mna pusti za to, ze na co som si kupovala psa, ked neviem uzivit ani sama seba. Ale verte tomu, ze ludia by naozaj na to pasenie isli radi - keby bolo priamo v Bratislave alebo v Kosiciach alebo ja neviem Ziline, a cez volny den, kedy nie je ina akcia, ale nie vsetko moze byt idealne a myslim, ze sa s tym proste treba zmierit a navzajom sa podporovat namiesto zdrbavania vsetkych novych ludi, ktori prejavia aspon nejaky zaujem o MOJE hobby ("grr! co si to dovoluju ked o tom nic nevedia!" newsflash: kazdy raz nejak zacinal, get over yourself).

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Štv 26.09.2013 19:46

S tým rozdielom, že to pasenie 28.9. je len obyčajný tréning, ktorý sa koná viackrát do roka a akcia tipu Turany sa koná len 2x do roka.

Hmm, vidím to tak, že by sme asi mali naložiť ovce do traktora a priviesť ich priamo na námestie do BA, aby sa tam mohli všetci dostaviť. :ach:

Shel-chan píše: A toto nie su vyhovorky - vravim to tak, jak je, pretoze verim, ze ked je niekto z BB a pozna miestneho farmara a ma job a auto, tak mozno tieto komplikacie nevidi.

No a neviem na koho si týmto príspevkom narážala, ale ak na mňa, tak sa veľmi mýliš :ach:


A využila som celkom pekné počasie na fotenie. Denno denne vyšľapať hore kopcom cca 2km cez les, kde sa stádo snaží rozptýliť ako partizáni ma už teda trochu unavuje, ale keď prídeme hore tak ten výhľad je úžasný :smile: .

https://picasaweb.google.com/zunnaa/Pas ... eBaranovo#

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

No jednoducho Kevin :lol:
Obrázok

A pred pár dňami som robila pôrodnú asistentku, malý čierny chlapec sa rozhodol narodiť tesne pod vrcholom kopca. :lol:
Obrázok
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.09.2013 3:08

Sezen, hej, lenze bez takeho treningu na skusky moc nema zmysel chodit, takze mi to je aj tak luto... A nie, nenarazala som na teba, sorry ak to tak vyznelo, bolo to myslene ako modelova situacia (ako vravia: podobnost s osobami zijucimi alebo zosnulymi cisto nahodna...). A viem, ze ovce na namestie do Bratislavy nikto neprinesie, ani to od nikoho nechcem, ani ta za to nevinim. Len konstatujem, ze dostat sa inde nez napriklad do Bratislavy na namestie moze byt pre mnohych z nas problematicke :no:

Skoda, ze sa mi na telefone nechcu nacitat fotky... :ua:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Pia 27.09.2013 9:18

Áno, to je fakt, že na skúšky bez tréningu sa nedá, ale ako chceš trénovať, keď nevieš čo a ako trénovať, a na to sú práve dobré tie organizované školenia, aby sem prišli tréneri, ktorí majú skúsenosti a vedeli skutočne poradiť. A naozaj nechápem, že keď už sem 2x (či 3x) do roka príde nejaký tréner, že si na to ľudia, ktorí si chcú vyskúšať či sa niečo o pasení dozvedieť, nenájdu čas. Pokiaľ je niekomu lepšie ísť na školenie do Čiech ako sem na Slovensko, nech sa páči.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.09.2013 9:33

Cela pointa mojho prispevku bola, ze k zucastneniu sa na akcii treba bohuzial ovela viac nez len cas a chut, ale ak to nebolo dost zrozumitelne, tak sa vzdavam.

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Pia 27.09.2013 10:18

Ale ja chápem, že to chce viac ako čas a chuť. Ale myslím si, že 2 akcie ročne sú tu avizované dostatočne dopredu, aby si na to ľudia našli čas,prachy,chuť,odvoz a čo ja viem čo ešte. Ja to vidím tak, že je tu len pár ľudí čo o to majú záujem a podľa toho sa tu asi bude aj niečo organizovať. Vlastne uvidím budúci mesiac aký to má zmysel :lol: .
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Str 30.10.2013 19:58

Tak konečne sa dostávam k nejakým staro-novým novinkám.

19.10. sme sa s Tessou zúčastnili nášho prvého Trialu (IHT) v kategórii 1 v Hamiltonoch (ČR). Myslím, že na tomto preteku každého účastníka celkovo prekvapila slovenská výprava, ktorá v IHT1 obsadila prvé tri miesta (z 10 účastníkov) :lol: .
1.miesto - Laura a Taff (92 bodov)
2.miesto - Julka a Ajra (86 bodov)
3.miesto - ja a Tess (84 bodov)
S naším výkonom nie som veľmi spokojná, vieme to aj lepšie, ale na prvý krát to nebolo až také najhoršie. :lol:

Obrázok
Obrázok

V Hamiltonoch sa zúčastnila skúšky vlôh aj Debby Ferenčík a samozrejme že ich urobila :lol: veľmi šikovná baba.

Obrázok

26.10 sa v Načešiciach zúčastnila skúšky vlôh Darcy Ferenčík a rovnako ako jej sestra ich urobila :lol: tak isto veľmi šikovná baba.

Obrázok


No a tiež máme za sebou školenie s Lucom Finim, ktoré sa konalo cez víkend. Aj napriek všetkým komplikáciám ktoré sme mali, myslím, že sa celkom vydarilo. :smile: Lucovi sa tu veľmi páčilo, či už prostredie, ovce aj organizácia (síce trochu chaotická na začiatku ale nevadí :lol: ) a bol milo prekvapený aké psy tu máme. Dokonca si ich chcel pár aj odviezť :lol:. Neváhal by prísť aj nabudúce.

fotky - https://picasaweb.google.com/zunnaa/Sko ... ubskeRovne

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Shel-chan » Štv 31.10.2013 13:50

My sme sa prisli na Rovne sice len pozriet, ale baby, zavidim vam tie treningy :jop: Bolo super a bolo fajn vidiet tolko sikovnych psov, a tie steniatka boli uzasne :D

A gratulujem ku krasnym vysledkom v Cechach :yes:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Ned 03.11.2013 12:12

Ďakujeme za pochvalu :). Možno za pár rokov zase zorganizujeme nejaké podobné školenie. :lol:

A idem sa zase tak trochu pochváliť. V piatok sme vycestovali do dedinky Kettenreith v Rakúsku, kde sa konal trial a s Tesou sme sa v kategórii 1 umiestnili na neuveriteľnom 2.mieste :lol: z 12tich účastníkov. Laura s Taffom sa umiestnili na 10.mieste. Pre nás to bol len druhý trial a v našej kategórii boli skúsené rakúske pretekárky, terén nebol práve najľahší, ovce neskutočne rýchle a navyše zle umiestnené privádzacie a odvádzacie košiare, ale o to viac som na Tesu pyšná, ako to s prehľadom zvládla, pretože ja som mala od strachu srdce až v krku. :lol:

fotky - https://picasaweb.google.com/zunnaa/Tri ... ttenreithA

Obrázok
Obrázok


A ešte nejaké fotky zo školenia - https://plus.google.com/photos/10465114 ... 8614879841
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod gaidheal » Ned 03.11.2013 13:51

Sezen píše:A idem sa zase tak trochu pochváliť. V piatok sme vycestovali do dedinky Kettenreith v Rakúsku, kde sa konal trial a s Tesou sme sa v kategórii 1 umiestnili na neuveriteľnom 2.mieste :lol: z 12tich účastníkov.


jemine, Zuzka, super úspech :jop: gratulujem
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy