Psí fitness / Dog Fitness

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Pon 11.01.2021 2:30

Fu neviem, s tým som sa ešte nestretla. Každopádne neobalený polystyrén skôr nie ako áno, lebo všade budeš mať odrobinky a ak obalený, tak podľa mňa sa to čoskoro zničí. Pazúrmi to rozgniavi. A to akože balančné by malo byť?
Čo sa týka tých pozícii tak:
Rock Back Sit to Push Forward Stand - zadné fixované, predné pritiahne k sebe do sedu a potom prednými vyhopne akoby vpred do postoja
Kick Back Stand from a Sit (Tuck sit) - predné fixované, zadné "vykročia" alebo hopnú vzad (precvičujú sa svaly zadných končatín)
Sphinx down - predné aj zadné fixované a pes sa poskladá dole. Predné labky pod ramenami, zadné pod bedrami. Zapájajú sa svaly predných končatín, zadných končatín a brucho.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Pon 11.01.2021 4:19

straka, písala si, že na ježkoch si ho nevieš predstaviť. Úprimne? Ani ja. To ti ozaj netreba...ja by som pri ňom riešila tak klasickú balančnú podložku (takéto čosi https://i00.eu/img/652/564x564fa/alvqwski/2731.webp) a možno disk. A potom vodu :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod straka17 » Pon 11.01.2021 9:15

Och, že ma tá podložka nenapadla :lol: Aký disk máš na mysli? Toto? https://cdn.myshoptet.com/usr/obchod.do ... g?5f60c456
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod clupko » Pon 11.01.2021 9:54

z polystyrenu obaleneho kobercom sme mali schodik do auta. to sa nema ako drobit, a je to velmi pevne. ale na taketo cvicenie by som to nepouzivala, lebo to je extremne lahke, a ked pes stupil na kraj, tak sa to cele preklapalo - pri nastupovani/vystupovanie z auta to treba pridrziavat aspon nohou.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Slausa » Štv 11.02.2021 12:11

Ja len toľko, vzala som nejaké maje bednicky, polystyrén a tu cocku gumovu a cca každý druhy deň ju trochu ponatahujem pozakrucam. Neviem ci je to len placebo ale mam pocit ze to trochu niečo robi. Už nestojí ako piliaci kôň keď sa sama postaví len tak, ale zadne dava dozadu, nie pod seba na boky. Len mam pocit ako keby tie zadne nezatazovala rovnomerne, resp jednu stranu viac.
A ani bohovi ju neviem naučiť target na zadne tak, aby zacuvala, vždy len cez predne

Nisus? :angel: :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod clupko » Štv 11.02.2021 12:32

a cuvat na povel vie? ak ano, tak potom cuvat a ked stupi na podlozku, klik (odmena, whatever) - dala by som nejaku mierne vyvysenu podlozku, nech si to uvedomi, ale nech to nezavadzia

ale u nas ten target na zadne tiez nie je tip-top, tak mozno Nisus da nejake lepsie tipy :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Slausa » Štv 11.02.2021 12:40

No, nevie prave a chcela som ju cuvanie cez ten target ucit. Len mi to nejak nevychádza :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod clupko » Štv 11.02.2021 12:47

to si neviem predstavit, ale mozno sa to da :lol:
ja som ucila cuvanie predo mnou alebo popri mne. staca sa doprava, zrejme kvoli otockam pri nohe, ale je fakt ze na tom moc nepracujem :angel:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod wer » Štv 11.02.2021 13:11

S tymto sa borim prave :ha: teda, keby som sa s tym castejsie zabavala, tak to uz asi vie :heh: ale ine veci pochopi za den, toto ide tazko a to cuvat vie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod clupko » Štv 11.02.2021 13:58

my mame problem akurat s 2 malymi zadnymi targetmi. ked je to jedna plocha, to dava uz v pohode, ale kazdu zvlast na iny target, to malokedy da na prvykrat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Štv 11.02.2021 15:38

straka disk myslím toto: https://cdn11.bigcommerce.com/s-cftgfbe ... 08.jpg?c=1
Kks ja až teraz vidím, že si to postla pred mesiacom, prepáč :plac: A to som mala tému označenú ako prečítanú, nechápem že som si to nevšimla :nwm:

Ja som čierneho učila rear foot targeting cez "walk forward", tj podložka medzi mnou a ním a miesto medzi mnou a podložkou bolo tak akurát na to, aby sa tam zmestil on s tým, že zadné nohy ostanú na podložke. Akonáhle predné nohy opustili podložku a ostali tam zadné, klik, odmena. Potom som pridala povel "feet", takže krásne začal sám prechádzať podložku prednými nohami a ostali mu tam len zadné no a potom už stačilo mu dať podložku za riť, dať povel a voilá :lol: utvrdiť a postupne dávať podložku ďalej a ďalej.

Tip: Keď už pes vie, čo povel znamená a idem predlžovať vzdialenosť, ideálne ak sa to robí v úzkom priestore, aby sa pes naučil cúvať priamo a nie do strán bársjako. Proste mu vytvoriť koridor napr medzi stenou a rozloženou ohrádkou tak akurát na šírku podložky. A teda na začiatku nech je to nejaký väčší target, napr tá balančná podložka má nejak 50 cm, prípadne wer má tuším veľký disk. Proste nech to nie je len nejaké drievko na šírku labiek alebo ježko alebo malý disk.

Skúsim vám nahrať video keď sa malý človek zobudí a čierny pes dôjde domov z prechádzky :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod wer » Štv 11.02.2021 15:44

Jaaj, ze prechadza cez to aj prednymi? Lebo to je jednoduchsie, len sa mi nezda, ze potom zrazu zavne cuvat :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Štv 11.02.2021 16:05

Neviem, či myslíme obe to isté :lol: No že stojí za podložkou, prejde prednými, stúpi zadnými a v tom zastaví (lebo už nebude kam ísť, tvoje telo ho bude "blokovať"), klik, odmena (omg moje vyjadrovanie je hrozné :plac:).
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod wer » Štv 11.02.2021 16:07

No jo, tak som.to pochopila, len predtym som si myslela, ze by nemal na to prednymi stupit vobec.. ale vsak pohrame sa :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí fitness / Dog Fitness

Poslaťod Nisus » Štv 11.02.2021 16:12

Môj s tým nemal problém. A potom, keď som ho dala pred podložku a dala povel, tak začal zadnými nohami "hľadať" target (to je to, čomu sa nadáva, že propriocepcia - uvedomovanie si vlastného tela v priestore), čiže začal cúvať. Najprv len pár cm, potom postupne som predlžovala.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy