Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod šeltie » Str 23.01.2019 1:17

pigie píše:Je to divne prave preto, ze vynechali aglity... To dava tomu taku divnu pachut.



mne to divne nepride FCI zastrešuje aj ME Europen Open kde je povoleny štart bez PP psov.... to by bola dost hlupost od SKJ isť proti niečomu takemu aspon zatial...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Str 23.01.2019 9:13

da sa s tymto nieco este vobec robit? nejaka peticia, nieco ine? ci toto je proste konecna?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Štv 24.01.2019 7:53

Mne to vŕta hlavou - bránia niekomu usporiadať preteky popri M SK, vyhodnotiť v nej dokopy pp/bpp aj s cenami a za samotné MR odovzdať len tie ceny, ktoré poskytne SKJ/ZSK?

V. Normálnych kluboch samozrejme
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Štv 24.01.2019 12:59

Offtopic: prečítala som to trikrát ale stále tomu nerozumiem čo chceš povedať :heh: sorry
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Štv 24.01.2019 13:50

:haha:
Že tú hlavnú akciu roka proste urobiť popri MSR, ale ako papierovo samostatnú akciu.
V podstate podobne ako boli OB majstraky minulý rok, akurát by sa vyhodnotili papieraky samostatne a potom všetci dokopy spolu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Sunny » Štv 24.01.2019 14:09

V mushingu niečo takéto funguje normálne - keď má pretek štatút Majstrovstiev Slovenska, tak sa vyhodnotí pretek ako taký (takže poradie všetkých pretekárov v danej kategórii) a potom zvlášť MSR (poradie len slovenských pretekárov, bez zahraničných). V Čechách detto tak isto.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Štv 24.01.2019 14:42

ja nechapem hlavne preco ti tvorcovia mlcia,uz sa ku mne dostali dve info o tom, ze druha strana podava klamlive info,ale vysvetlenie nikde
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Sjúzn » Štv 24.01.2019 17:01

kellee píše:ja nechapem hlavne preco ti tvorcovia mlcia,uz sa ku mne dostali dve info o tom, ze druha strana podava klamlive info,ale vysvetlenie nikde

toto nechapem teraz ja. tvorcovia smernice mlcia o dovodoch schvalenia smernice a druha strana=akoze vsetci, ktorym sa smernica nepaci, zavadza nejakami klamstvami? kto je druha strana? a kto je vlastne tvorcom smernice? a preco vznikla smernica? :oo:
Sjúzn
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Štv 24.01.2019 17:03

Sjúzn píše:
kellee píše:ja nechapem hlavne preco ti tvorcovia mlcia,uz sa ku mne dostali dve info o tom, ze druha strana podava klamlive info,ale vysvetlenie nikde

toto nechapem teraz ja. tvorcovia smernice mlcia o dovodoch schvalenia smernice a druha strana=akoze vsetci, ktorym sa smernica nepaci, zavadza nejakami klamstvami? kto je druha strana? a kto je vlastne tvorcom smernice? a preco vznikla smernica? :oo:


no presne takto to chapem aj ja, az na to ze podla mna druhou stranou mysli nie vsetkych, ale nejaku vybranu skupinu ludi :lol: odpovede sa asi nedozvieme
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pia 25.01.2019 0:24

Takže milé deti, pozor pozor. Spustili sme možno trošku väčšiu paniku než bolo treba.
Áno, krizence nemôžu štartovať na MR (a asi vyberakoch). Krizence nemôžu na SK splniť skúšku inú než BH / OBZ / ZM / whatever je základná skúška.
Môžu ale štartovať na pretekoch okrem MR, na ktoré majú splnené podmienky. Čiže v OB1, IGP1, SVV1, jednooddielovky tiež majú povinnú len BH a myslím dokonca aj IGP-FH ak by bol pretek ktorý neni národnej úrovne budú môcť všetci naďalej, a kto do konca 2019 splní napr OB2 na výbornú s krizencom, môže s ním ďalej štartovať v OB3.
Nechcú vraj ani robiť problémy s tým, ak si pôjde tú vyššiu skúšku splniť do zahraničia - akurát nemôže na akcii pod SKJ.

Ako majiteľ psa čo má ledva na jedničky, by mi to celé teda asi nevadilo tak moc, ani keby bol kríženec.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Shel-chan » Pia 25.01.2019 1:01

a ty si sa s koňom zrazila? čiže môžem štartovať v OB1, ale aj keď splním na výbornú, skúška mi nebude uznaná, a aj tak si ju budem musieť ísť spraviť do zahraničia, aby som mohla nastúpiť na slovensku v OB2?? a to ti dojde ok?

teda až na SVV, ktoré v zahraničí neurobíš, čiže kam sa nedostaneš do konca roka, tam sa nedostaneš už nikdy...

otázka: načo by som teda preboha chodila na skúšky na slovensku??
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Pia 25.01.2019 7:34

tak ted jsem teda nepochopila uz vůbec nic :nwm: :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pia 25.01.2019 7:50

Načo by si chodila na skúšky? Ja som napríklad bola zatiaľ 4x na preteku bez zadania skúšky. Načo? Mám z neho predsa len diplom :nwm:
Načo chodia ľudia na preteky podľa skúšky, ktorú už majú hotovú?

A že sa nedostaneš ďalej v SVV? No, ale to považujem za dosť sväté právo ZSK, rozhodovať o tom, kto môže alebo nemôže skladať skúšobák ktorý patrí im ešte aj autorsky. Mne vadilo OB a to, že by krizence mohli štartovať len v Z - pretože to je aj pre nesikovneho psa práca tak na 2 roky a skončil.
Ak môže štartovať na SK aj v triede v ktorej nemôže dostať zápis - to je už skôr mildly annoying.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod pigie » Pia 25.01.2019 7:55

elfinka píše:Ako majiteľ psa čo má ledva na jedničky, by mi to celé teda asi nevadilo tak moc, ani keby bol kríženec.

No, len mozno je viac takych, co prave psa len na jednicky uz nemaju... Zato krizenca ano. Napr. Shel by musela urobit v tomto roku OB1 aj OB2, aby mohla nastupit aj do OB3.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Pia 25.01.2019 7:57

pigie píše:
elfinka píše:Ako majiteľ psa čo má ledva na jedničky, by mi to celé teda asi nevadilo tak moc, ani keby bol kríženec.

No, len mozno je viac takych, co prave psa len na jednicky uz nemaju... Zato krizenca ano. Napr. Shel by musela urobit v tomto roku OB1 aj OB2, aby mohla nastupit aj do OB3.

Zrovna Shel je za hodinu a pol v Brne, takže môže s krizencom súťažiť naďalej aj vo vyšších triedach s pomerne malým obmedzením. A ako bonus k tomu dostane prijemnejsieho rozhodcu.

Chápem že to je nepríjemné, a dosť zlé to je pre ľudí z východu. Ale keď je pes pretekár, tak skúšku potrebuje reálne zložiť 2x {1 a 2 na výbornú}.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy