Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťažiach

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Uto 11.12.2018 14:04

Dievčatá, v akejkoľvek skupine ľudí (a teda aj rozhodcov :yes: ) sa dá predbežnými "opatreniami" v rôznom smere dosiahnuť to žiadúce : zníženie IQ danej skupiny. Na otázku, že prečo je ľahká odpoveď : Tvora s nízkym IQ je ľahko manipulovať a dosiahnuť to, že píska "našu" pesničku, a vlastne podporuje "naše" záujmy a ciele... :no:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Uto 11.12.2018 14:24

wer píše:prave sa rozmohlo pozyvanie ceskych benevolentnych rozhodcov


Offtopic: jo? jako ze cesti rozdavaji body zadarmo ? :ha:
to uz jsem slyšela při jinych příležitostech :angel: a nakonec jake prekvapeni -i u benevolentního rozhodčího pes musel ukazat, ze to umi :lol: aspoň u nas, beznych smrtelniku :no:


myslim si, ze pro OB je ted momentalne lepsi, když lidi budou chtit na ty zavody jezdit, nez když to bude piskat rozhodci schvaleny ZSK :-)
kdo to mysli vazne, nezustane jen v tom mozna regulovanem rybnicku :yes: :yes:
a to uz nemluvim o tom, ze to taky někdo bude chtit poradat -dokazu si představit situaci, ze bych se vykaslala na nejake poradani zavodu, kde mam nadelegovaneho rozhodčího na kterého mi nepojedou lidi.

ono vůbec, co se tyka organizace - vyvesit termin kvalifikačního zavodu - bez toho, ze je na nej delegovany rozhodci a mit jen 5 lidi k dispozici -to je taky odvaha :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Uto 11.12.2018 14:45

Offtopic: to su dva nazory - bud masovost, alebo kvalita. ludom sa uz nechce makat. ani v sportovke. tam si porobia najlahsie skusky, urobia psikovi stranku, kde vycapia, co vsetko robi (nic na 100 %) a koniec...
a navyse som mega znechutena z tychto mocenskych hadok na nasom malom rybniku :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Uto 11.12.2018 14:55

Offtopic: To si vazne nemyslela ako vtip?
Kolko mas OB pretekov napozeranych? Rozhodcovia z CR boli na styroch minuly rok - jedna z toho posudzovala MS. Tak sa spozna nizka kvalita a benevolentnost? :nwm:

Ja si to teda netrufnem takto plosne hodnotit, zatial len viem, ze najbenevolentnejsie posudene skusky som videla IPO na zahori. Nasleduje Morava a ceske OB je co sa tyka prisnosti dost nad tym. V sportovke by som si ja skoro vzdy dala tak o 5-10 bodov menej nez mi dal rozhodca, v OB som sa vacsinou do hodnotenia rozhodcu trafila.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Uto 11.12.2018 14:57

v OB nie je ani kvalita, ani kvantita, je tam 5 a pol pretekarov v tych vyssich triedach a uz to treba triedit?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Uto 11.12.2018 15:07

wer píše:Offtopic: to su dva nazory - bud masovost, alebo kvalita.


pro me to není bud a nebo.
v jednickach klidne masovost a ve trojkach kvalita :no:
ale není ani jedno -zatim :angel:

Offtopic: OT v OT -ta jedna rozhodci, o ktere se tu bavime - posuzuje i sportovku - nemám s ni problém, co se tyka jejího posuzovani -ani prisna, ani benevoletni :nwm: :nwm: neverim, ze uplne otočila na OB
Naposledy upravil Elis dňa Uto 11.12.2018 15:13, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Uto 11.12.2018 15:08

nebolo by odveci meno :jazyk: pre nas ktori si nevieme domyslat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod wer » Uto 11.12.2018 15:11

Offtopic: tak mozno len chcu, aby sa skvalitnili a nabrali skusenosti ti nasi rozhodcovia :heh:
no a na to, ze OB je dost mlady sport, tak je tam pomaly viac sutaziacich ako v sportovke... :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Uto 11.12.2018 15:13

To jde snadno dohledat :no: Skalicka.
Tady piska hodne deti a dorost narodak i IPO, me piskala narodacky vyberak jeden rok a letos republiku.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Elis » Uto 11.12.2018 15:15

wer píše:Offtopic: aby sa skvalitnili a nabrali skusenosti ti nasi rozhodcovia


jj. a ted tu o Pernikove chaloupce -tu mam taky rada.

ale Ok -at jsme objektivni - Piskaji ti SK rozhodci v zahranici?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod elfinka » Uto 11.12.2018 16:40

Elis píše:[ot]OT v OT -ta jedna rozhodci, o ktere se tu bavime

Ja som myslela inu - Gabrielovu.
Cim sme pokryli 3 zo 4 pretekov s ceskymi rozhodcami :smile:

A ano, je blbe ked lokalni rozhodcovia nemaju dost prilezitosti posudzovat aby sa zlepsovali. Ale takto nasilu? Vsak ked je niekto medzinarodny rozhodca, je ochotny prist a startujuci su ochotni mu to zaplatit :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod kellee » Uto 11.12.2018 17:30

Offtopic: asi tam je nejaky dovod preco nechcu aby rozhodovali slovenski rozhodcovia :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 12.12.2018 10:32

Osobne si myslím, že Češky sú "benevolentné", len nezabúdajme, že v rámci OB porovnávame s Tamášim. :no: Medzi benevolentných môžeme zaradiť aj Rakúšana Christiana Steinlechnera aj Bélu Urszó z Maďarska. Všetci títo + Česky dali Arisiakovi aj iným podstatne lepšie hodnotenie ako dal napr. Palo (s Bélom posudzovali spolu). :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Puk » Str 12.12.2018 10:36

Lindchen, je rozdiel úmysel (extrém do oboch smerov) a je rozdiel nemať cit pre vec resp. situáciu, a je rozdiel nahrádzať oboje "sekerou", len aby ... :nwm: Tie prvé som nezažil, to druhé áno. :hi:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chystá sa -Zákaz štartu krížencov a psov bez PP na súťaž

Poslaťod Lindchen » Str 12.12.2018 10:45

To som chcela naznačiť, keďže vieme ako a koho porovnávame. Ten cit môže byť pre niekoho benevolencia. Nemyslím si, že Palo Tamáši posudzuje zle, resp. v rozpore so skúšobným poriadkom (ale tuším Shel niečo ohľadne toho písala), ale áno, tú hranicu má nastavenú inak - má cca 1b nižšie ako spoluposudzujúci rozhodca. Otázka je, čo je to úmyselné "sekanie" alebo to má motivovať k zlepšeniu. OB je šport, nie SOPka, ktorú by mal na konci kurzu preliezť každý. Ale na druhej strane, ak toto robí jeden rozhodca a ostatní hodnotia menej prísne, tak to účinok nemá žiadny. Akurát sa potom ľudia na pľaci rozplačú (čo sa reálne stalo). :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy