Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

OZNAMY - otravy

Oznamy od Nás adminov pre Vás užívateľov.

OZNAMY - otravy

Poslaťod wendy1 » Str 16.04.2014 11:47

Teraz som zahliadla na internete:
HLOHOVEC pozor ! PSICKARI ! v panskej zahrade su pohadzane granule pre psy, ktoré sú napustené toxickými látkami, ďalej okolie za poštou + mesto špekačky pohádzané po tráve, vo vnútri nich žiletky, mŕtvy dvaaja psy... pozor na psov, kam ich púštate a čo vám žerú....
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: OZNAMY - otravy, ....

Poslaťod lucik » Str 16.04.2014 13:43

no úžas, o 2 týždne máme v Panskej kynologicko-záchranársku akciu pre detičky z detských domovov a DSS :hmm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Str 16.04.2014 13:44

policia to uz riesi?
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod wendy1 » Str 16.04.2014 15:19

Miesto nevedia zmenit lucik? Mackie neviem, ja som to len dnes videla na nete, preto radsej posuvam tuto info dalej. :ua:
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Štv 17.04.2014 9:44

a kde si to videla?
zmeniť miesto? asi nemáš veľmi predstavu o tom ako ťažko a ako dlho sa vybavujú takéto veci :ua:
no, asi zostáva len dúfať, že dovtedy to tam vyčistia, alebo že je to nejaká poplašná správa.. hlavne s tými granulami napustenými, si to neviem predstaviť ako by to tak asi urobili..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wendy1 » Sob 19.04.2014 16:25

Lucik viem ze to je to tazke, ale riskovat zase zivoty psov kvoli akcii? Neviem no a spoliehat sa ze je to ok.
Tu som nasla nieco o Trnave, ale to je z 29.3.2014:
http://utulkovo.teraz.sk/pes-otrava-trnava/
http://www.tvnoviny.sk/domace/1750054_v ... travil-psy
Ten Hlohovec je tu: https://sk-sk.facebook.com/permalink.ph ... 7836390691

wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pon 21.04.2014 18:12

Oznam z FB
PSIČKARI z Bratislavy POZOR!
Neznámy človek hádže OTRAVU v okolí cyklistického chodníka na hrádzi popri malom Dunaji v Slovnafte. Veterinár pôsobiaci v tomto okolí mal za posledný týždeň zvýšený počet otrávených psov. Medzi prejavy patrí pena z papule, nevládnosť a úplné odpadnutie psa. Dávajte na svojich miláčikov pozor.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Eva K. » Str 23.04.2014 17:07

Pozor na otravy hrádza za Slovnaftom / vyrovnávací kanál / za Flinstounovcami !!!!!
Práve sme sa vrátili z veteriny s otravou. Naša Čiky / našťastie len ona, Elis by mi to doniesla / zožrala otrávený kus
asi 2 cm špekáčku niečim napustený. Bolo to tam, kde väčšina aut parkuje, hneď na začiatku kanála. Travič je prefíkaný, pretože vypustíte psa a než zatvoríte auto, psy nie sú pod kontrolou. Po 20 minútach začala kašľať bola úplne stuhnutá a triasla sa. Mysleli sme si, že to je z očkovania, ktoré baby absolvovali včera. Ale, keď sme sa vrátili k autu, zase sa rozbehla k určitému miestu a už mala v papuli ďalší kus. Našťastie to po povele vypľula. Prezreli sme miesto a našli sme ešte 3 kusy. Ihneď sme leteli na veterinu.
Našťastie stačil peroxid vodíka a infúzie. Držte palce. Vzorky sme zobrali, skúsime to dať zajtra na veterinárnu správu,
dúfam, že to zoberú na rozbor, keď im oznámime, že ide o otravu psa. Taktiež podávame žalobu na neznámeho páchateľa.
Dávajte pozor ten hajzel to mohol rozhádzať aj na ostatné lúky.
Ak máte niekto taký istý prípad pošlite mi správu na SS, alebo aj sem, spojili by sme sa pri tom podaní na polícii.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 23.04.2014 21:37

nikdy nedokazem pochopit pohnutky takych "ludi".. :(
skore uzdravenie, eva k.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bee House » Str 23.04.2014 22:06

hovada. akurat minuly vikend sme tam boli. vtedy to tam este nebolo, lebo i ked to nerada hovorim, moja by to zbodla hned :ua:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wendy1 » Štv 24.04.2014 8:50

Skore uzdravenie prajem. Ja tiez nepochopim taketo hovada, lebo clovekom to tazko nazvat. :hmm: Bee House moja by to tiez zjedla. Ja stale trpnem ak nieco zozerie ci to nie je otrava, hoci uz ma aj viac pocuvne a pusti to.
Ako keby sa pretrhlo vrece s tymi hovadami.
Minuly tyzden som zahliadla na nete, ze pri Nitre striekali polia postrekmi a tiez boli priotravene psiky. Takze pozor aj na polia kde sadia, je mozne ze robia aj inde postreky.

wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 25.04.2014 6:31

Zomrel ďalší psík, mamininej kolegyni fenka. Jedna z mála yorkov, čo chodia aj iné prechádzky ako pred dom či na plienku v obývačke... :plac:
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bee House » Pia 25.04.2014 7:26

boze, to je hrozne :plac:

a to v tej vyssej trave si ani nemas sancu vsimnut, ze tam nieco je nahadzana :ua:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Eva K. » Pia 25.04.2014 15:03

Ahojte, mám dobré správy, Čikinka sa z toho dostala, dnes sme ešte boli na poslednej infúzii a injekcii na žalúdok.
Už žerie, pije a vykonáva všetko, čo zdravý pes. Ešte o týždeň musíme skontrolovať ľadviny a pečeň, či to nezanechalo
následky. Štátny veterinárny ústav nám zobral vzorky otrávených špekáčkov, keď budú výsledky, dám vedieť.
Potom ideme na políciu s výsledkami a podáme trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
Ešte raz Vás prosím, ak sa Vám niečo podobné prihodilo, prosím ozvite sa, prípadne zdielajte na internete, keď nás bude
viac, možno sa bude niečo riešiť. Toto svinstvo na nevinných zvieratkách nesmie ostať nepotrestané. Ďakujem.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod wendy1 » Pia 25.04.2014 15:43

Super, ze je ok. Po otravach co som pocula, ze je dobre davat nejakú dobru bio pečeň na pečeň a ostropestrec samozrejme. Už nech je len dobre malej a uz nech nie je ziadna obet. :ua:

wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Oznamy