Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Hodnosti (ranky) na Dogfóre

Oznamy od Nás adminov pre Vás užívateľov.

Re: Hodnosti (ranky) na Dogfóre

Poslaťod elfinka » Uto 19.07.2016 6:41

Vikiki22 píše:A kto určí, ktorý človek dáva rozumné rady?

Vysledky poskytovanych rad.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod janajka » Uto 19.07.2016 6:42

elfinka. :ach:

ked pripravuje ludi na majstrovstva tak, - keby si ma pozorne citala - , tak ano, zasluzi si rank vyvvikar...

A teda, vobec nie je ona ta hlavna rozporuplna. Takze si netrafila.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 19.07.2016 6:45

A kto urci tie vysledky?
Vyborna z OB? z IPO? Agility? chcem vidiet. A co sidliskovi kurzisti? ako ti ukazu vysledky?

Proste, jednoznacne je vycvikar človek ako wer. CHodi uz 15 rokov na cvicak, kazduuuu sobotu sa venuje svojej skupine, nedelu cvici svojho psa. Nonstop na cvicaku. A musi. Nemoze si povedat, ze nechce sa mi. Si myslis, ze to je len tak?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 19.07.2016 6:50

janajka píše:A musi. Nemoze si povedat, ze nechce sa mi. Si myslis, ze to je len tak?

Majn got :ach: Keby som si ja teraz napriklad zalozila psiu skolku (jak je to popularne) a naucila 30 psov sadni, tak to zo mna este nerobi vycvikara, aj ked mi zacnu chodit psy rukami. Snaha je fajn, ale nerobila by som ten rank narokovatelny z titulu "mam rank vycvikar NIEKDE".
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 19.07.2016 6:50

S rankom pre wer súhlasím, o tom žiadna, ale Janka, čo je výcvikár o tom, že proste každý ten víkend vstane a ide? Tak to prezentuješ :nwm: . O tom sa hádam nebudeme baviť, či sa niekomu chce vstať v sobotu na cvičák alebo nie a či je to ťažké alebo nie. Tu ide o rady, ktoré ten človek poskytuje a aby sa nováčik na fóre vedel zorientovať, kto mu čo radí.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 19.07.2016 6:59

LEBO ked mi niekto povie, ze on je cvičitel, výcvikar tak to znamena, ze sa venuje vycviku psov.

Ked si cvici svojho psa, je vycvikar kazdy? kolko psickarov ma svojich psov dobre vycvicenych a vie povedat mudre rady ale za vycvikara sa nepasuje. To je ako trener. Kto je trener? kto trenuje seba, ci trenuje druhych?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 19.07.2016 7:02

Myslím, že za nejakého veľkého frajera-výcvikára sa tu nikto nepasuje, nepotrebuje to. Koniec-koncov DF vo svete výcviku nič neznamená, je to stále len fórum. Ide nám tu o akúsi "charitu", že na DF sú dobré rady verejné a zdarma. A teda nech ľudia veria, že im neradí citrón... To je všetko.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 19.07.2016 7:02

To je potom len chyba pomenovania.
Ten rank ma za mna znamenat, ze "tento clovek je schopny podavat dobre rady na vyckvikove temy".
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 19.07.2016 7:06

elfinka píše:
Vikiki22 píše:A kto určí, ktorý človek dáva rozumné rady?

Vysledky poskytovanych rad.

Z praxe viem, že aj vôbec nie vhodná metóda prístupu ku psom môže viesť k výsledkom. Takže ani toto nemusí byť "100-né".
Ale OK, nebudeme to tu ďalej rozvíjať. Nech sa o tom rozhodnú kompetentní, aké dá podmienky. Wer si ale ako jedna z mála určite zaslúži tento rank.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 19.07.2016 7:12

tento clovek je schopny podavat dobre rady na vyckvikove temy
za mna nie. Lebo niekto si je cely den so svojimi psami. sadne k PC, nieco mudre (alebo aj menej mudre) napise ked sa mu chce, ked sa mu nechce, nemusí A uz ma rovnaku hodnost ako niekto, kto NA UKOR SVOJHO CASU vstane, dopravi sa niekam, venuje sa neraz 3-4 hodiny ostatným ludom (ktorí su neraz aj nevdacní), doma nenavarené, neupratané, vlastný pes zavretý a stagnuje. Musi príst iný cas, cize nie je na cvicaku tolko co ho vidíte, je tam minimalne dvakrat viac, ziadne volne víkendy, vyletiky. Ano aj to su strany vycvikára.

Wer si ale ako jedna z mála určite zaslúži tento rank.
:jop:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 19.07.2016 7:16

Ešte 8x to napíš. Áno, viem čo znamená robiť vycvikara. Ale ten rank má slúžiť primárne na zorientovanie pre nováčikov, nie ako odmena za vynaloženú námahu.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 19.07.2016 7:18

tak len wer, puk, wer, elis, raky, tchor.

(som rada, ze vies co je to vycvikár)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 19.07.2016 7:26

Vyjadrovat sa komu ano a komu nie nemozem kedze osobnu skusenost mam iba s wer (samozrejme si rank zasluzi a mam aj pocit ze jej to je asi aj jedno ci na df nejaky ma alebo nema). Ja len taky napad, mozno nepouzitelny. Co tak ho pridelovat na zaklade referencii a vysledkov, nie na zaklade toho kolko casu travi na cvicaku? Mam na mysli osobne skusenosti, nie teoreticke z fora. Zo skusenosti viem ze niektori ludia su presvedceni ze to, comu sa dlho a casovo dost venuju aj skutocne ovladaju a su v tom dobri, no v skutocnosti tomu tak nie je... Len im nikto nepovie ze to co robia nerobia dobre...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 19.07.2016 7:54

Janka, čo máš stále s tým, že koľko kto trávi na cvičáku a či má navarené?? To ako s tým súvisí? No a čo tak niekto je na cvičáku a nenavaril si a čo teraz? Zato má mať rank, či ako? Normálne dávaš rozumné príspevky, ale teraz fakt nechápem, o čo ti ide :nwm: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 19.07.2016 8:03

jednoduche. Robi to aj prakticky. Ze ma prakticke skusenosti, vidi ta, posudi ta, vysvetli ti, ukaze ti. Ide o tu PRAX, nie len teoria.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oznamy